هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

نوشتن يک listener ساده

4 مشترك
نويسندهپيام
کمک

تعداد پستها : 36
Registration date : 2008-06-08

نوشتن يک listener ساده Empty
پستعنوان: نوشتن يک listener ساده   نوشتن يک listener ساده Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 7:47 am

دوستان من یه منوی گرافیکی نوشتم و در KeyPressed کلیدها رو handel میکنم وقتی کلید Fire زده میشه میخوام برگردم به midlet و در آنجا این کلید رو تشخیص بدم (یه چیزی مثل commandAction که کلید های command رو تشخیص میده) چطور میشه همچین کاری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: نوشتن يک listener ساده   نوشتن يک listener ساده Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 2:35 pm

خوب ببین وقتی یه کلید زده می شه تابع keyPress تو کلاس canvas شما صدا می شه تا اینجاشو که انجام دادی. حالا یک تابع تو midlet خودت بساز به اسم commandAction و حالا کاری که باید بکنی اینه که تو تابع keypress مال canvas بنویسی midlet.commandAction(some argument..) و پوینترmidlet هم باید تو کلاس canvas داشته باشی می تونی وقتی canvas رو new می کنی midlet رو بهش پاس بدی.

یه کار قشنگ تر هم اینه که یه interface بسازی به اسم CommandListener و توش تابع commandAction رو قرار بدی و midlet رو implements CommandListener کنی و دوباره همون کارهایی که گفتم رو در ادامش انجام بدی . جایش مفهوم نبود دوباره بپرس.
موفق باشی
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   نوشتن يک listener ساده Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 11:16 pm

haamoon نوشته است:
خوب ببین وقتی یه کلید زده می شه تابع keyPress تو کلاس canvas شما صدا می شه تا اینجاشو که انجام دادی. حالا یک تابع تو midlet خودت بساز به اسم commandAction و حالا کاری که باید بکنی اینه که تو تابع keypress مال canvas بنویسی midlet.commandAction(some argument..) و پوینترmidlet هم باید تو کلاس canvas داشته باشی می تونی وقتی canvas رو new می کنی midlet رو بهش پاس بدی.

یه کار قشنگ تر هم اینه که یه interface بسازی به اسم CommandListener و توش تابع commandAction رو قرار بدی و midlet رو implements CommandListener کنی و دوباره همون کارهایی که گفتم رو در ادامش انجام بدی . جایش مفهوم نبود دوباره بپرس.
موفق باشی
من دقیقا متوجه نشدم منظورت چی هست و چطوری. یه کمبیشتر توضیح بده امیر جان scratch
http://j2me.blogfa.com
کمک

پستعنوان: رد: نوشتن يک listener ساده   نوشتن يک listener ساده Icon_minitimeالأحد يونيو 22, 2008 3:21 am

منم متوجه نشدم میشه بیشترتوضیح بدی دوست عزیز؟؟؟؟؟؟؟
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: نوشتن يک listener ساده   نوشتن يک listener ساده Icon_minitimeالأحد يونيو 22, 2008 4:09 am

http://rapidshare.com/files/124195391/CommandListener.rar
کمک

پستعنوان: رد: نوشتن يک listener ساده   نوشتن يک listener ساده Icon_minitimeالأحد يونيو 22, 2008 6:00 am

زنده باد دستت درد نکنه واقعاممنونم خیلی قشنگ بود لذت بردم کارت درسته دوست عزیز
roya

تعداد پستها : 1
Registration date : 2009-04-10

پستعنوان: رد: نوشتن يک listener ساده   نوشتن يک listener ساده Icon_minitimeالأربعاء أبريل 29, 2009 8:45 am

سلام
من يه مشكل با اين Command listener دارم
وقتي كه دنباله ي Midlet مينويسمش كنارش Error مياد كه اين كلاس Abstract نيست , نميشه Override كرد!

بعد كه تابع commandAction رو مينويسم اون ايراد رو ديگه نميزنه
ولي يك برنامه ي ارسال و دريافت اس ام اس تو همين سايت هست كه وقتي كدهاشو عينا كپي ميكنم توي يه پروژه ي جديد اين ايراد رو ميگيره و رفع ميشه ولي موقع اجرا روي اولين دستور كه توي StartApp() نوشته شده و مربوط به همين CommandListener هست گير مي كنه و اصلا برنامه اجرا نميشه

ميشه لطفا يك نفر كمكم كنه؟
چون عجله دارم Crying or Very sad

نوشتن يک listener ساده
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-