هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms

4 مشترك
نويسندهپيام
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Empty
پستعنوان: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالأحد يوليو 06, 2008 2:26 pm

این برنامه رو leila5552 نوشته و من نقش آپلود کننده رو داشتم البته جایی جز rapidshare ندارم و اگر جای بهتری پیدا کردم لینک ها رو عوض می کنم، برنامه ی خیلی خوبی امیدوارم خودش به سوالاتتون هم جواب بده، توضیحاتش رو بخونید:
برنامه SMS مربوط به ارسال و دريافت SMS هست كه ميتونيد روي گوشي خودتون نصبش كنيد و براي شماره خودتون SMS ارسال كنيد (اين برنامه با پورت 5000 كار ميكند).بعد از چند لحظه توسط همين برنامه پيغامي نشان داده ميشود مبني بر اينكه" SMS رسيده . آيا ميخواهيد آن را ببينيد؟" سپس با انتخاب YES پيغامي را كه براي خودتون فرستاده بوديد قابل نمايش هست. اگر NO را انتخاب كنيد از برنامه خارج ميشود. در ضمن اين برنامه ذخيره پيغام را انجام نميدهد ولي ميتوانيد براي ذخيره پيام از پايگاه rms استفاده كنيد. همچنين اين را يادآوري ميكنم كه اين برنامه پيام فارسي را پشتيباني نميكند.

من اين برنامه رو خيلي وقت پيش نوشتم. يه اشكالات كوچيكي داره كه اميدوارم ببخشيد. ولي در كل كار ارسال و دريافت SMS را به خوبي انجام ميدهد.

برنامه هاي SMSRecieve ,SMSsend هر كدام به تنهايي كار ارسال يا دريافت را انجام ميدهند.

لینک دانلود:
http://rapidshare.com/files/127688443/Application.rar
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Meys@m

Meys@m

تعداد پستها : 66
Registration date : 2008-07-29

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 12:40 pm

با اجازه دوستان ، این فایل رو در پرشین گیگ آپلود کردم تا خداینکرده از بین نرود.
موفق باشید!
یا علی!

لینک دانلود :
http://dl1anarnet.persiangig.com/Java-tutorials/SMS-source.rar
http://anarnet.mihanblog.ir
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 12:47 pm

ممنون Smile
http://j2me.blogfa.com
prince-of-persia

تعداد پستها : 70
Registration date : 2008-05-26

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالإثنين أغسطس 25, 2008 6:13 am

سلام

اگر بخواهیم انتقال پیام به صورت فشرده مثل اون چیزی که همراه اول داده داشته باشیم چطور باید این کار رو بکنیم ؟
یعنی 200 کاراکتر در در حالت فارسی تا 8 تومان هزینه اش بشه؟

با تشکر
haamoon

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالإثنين أغسطس 25, 2008 3:18 pm

ببینید هر sms شامل 140 byte دیتا هست. ولی وقتی شما فارسی می نویسید یونی کدش رو قرار می ده و هر کارکتر 2 بایت فضا می گیره.
اولین کاری که اینا می کنن اینه که هر کارکتر فارسی رو به یک بایت map می کنن.

دوم هم باید zip کردش، اینا هم نشستن کلی فکر کردن الگوریتم فشرده سازی ابر شخم فارسی نوشتن به قول خودشون! عجیب ولی لایبرری TinyGZip که همون Gzip استاندار j2se هست که برای j2me نوشتن رو من امتحان کردم تا 220 کارکتر رو 140 بایت می کرد! پس این نشون می ده که سورسشون رو از جای خوبی کپ نزدن afroاین لایبرری رو تو tinyLine.com می تونید پیدا کنید تو قسمت util سورس j2mepolish هم سورس بازش نوشته شده از اونم می تونید استفاده کنید.

و ایده خوب سومی هم که وجود داره بهش می گن dictionary base compression که کلمات پر استفاده رو هم به چند بایت کوچک تر map می کنن. مثلا شما می بینی کلمه ی "سلام" خیلی کاربرد داره یه بایت خاص هم برای اون تعریف می کنی. و هرچی کلمه کم کاربرد تر می شه تعداد بایت هایی که برای map کردنش استفاده می کنی بیشتر می شه. (فقط خیلی مهمه که کدهایی که تعریف می شه زیر رشته های مشترک نداشته باشن و ...) روش های ساده ای هم برای پیدا کردن map بهینه وجود داره.

ایده ی چهارم هم بهش می گن linguistic text compression (فشرده سازی وابسته به ساختار زبان) که بهترین نتیجه ها رو مخصوصا رو text های کوتاه می ده این یکی رو شرمنده خودمم نمی دونم چیه.

برنامه هایی وجود داره که ادعا می کنن تا 500 کارکتر هم می تونن فشرده سازی کنن. ولی خوب کو تا این دانشمندا به اینجاها برسن lol!
prince-of-persia

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالإثنين أغسطس 25, 2008 10:29 pm

1-آقای haamoon میشه یک مثال از همین TinyGZip بگذارید؟
2-و اینکه دریافت کننده چطوری باید پیام رو unzip کنه ؟
3-واینکه اگر از مودم gsm برای ارسال و دریافت sms استفاده کنیم چطور باید پیام ها رو zip و unzip کنیم ؟
منظورم در قالب PDU هست
4-موقع ارسال پیام در j2me چطوری باید مشخص کنیم که متن ما unicode هست تا هزینه 8 تومان کم بشه ؟

راستی این موضوع خیلی جالبه از دوستان دعوت می کنم در بحث شرکت کنند.

با تشکر
prince-of-persia

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالإثنين أغسطس 25, 2008 10:50 pm

راستی اطلاعات مربوط به پرت ها رو حساب نکردی فکر کنم 6 یا 8 بایت می خوست با این حساب درسته همراه اول از TinyGZip استفاده کرده که نتیجه اش حدود 200 کاراکتر میشه !!!

یک لحظه فکر کردم پوآرو هستم Very Happy
haamoon

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالإثنين أغسطس 25, 2008 11:16 pm

prince-of-persia نوشته است:
1-آقای haamoon میشه یک مثال از همین TinyGZip بگذارید؟
2-و اینکه دریافت کننده چطوری باید پیام رو unzip کنه ؟
3-واینکه اگر از مودم gsm برای ارسال و دریافت sms استفاده کنیم چطور باید پیام ها رو zip و unzip کنیم ؟
منظورم در قالب PDU هست
4-موقع ارسال پیام در j2me چطوری باید مشخص کنیم که متن ما unicode هست تا هزینه 8 تومان کم بشه ؟

راستی این موضوع خیلی جالبه از دوستان دعوت می کنم در بحث شرکت کنند.

با تشکر

خیلی بعیده که اینا از GZip استفاده کرده باشن اولین دلیلسش هم اینه که هنگام شروع کردن متن اصلا معلوم نیست چند کارکتر می تونید بزنید مثلا اگر فقط حرف آ رو بزنید 2000 تاش می شه 140 بایت شایدم کمتر از طرفی ممکن متنی بزنی که حجمش زیادتر هم بشه! ولی اینا برای هر کارکتر یکی کم می کنن شاید یه نگاهی کنم ببینم چی کار کردن.

خوب text مسیج رو می گیری unzip می کنیش!
ببین اصلا به gsm ربطی نداره text که می فرستی محتواش چیه شما یه متنی می گیری zip می کنیش بعد بایت های بدست آمده رو بعنوان متن می فرستی می ره.

برای قیمتش باید ببینی که اونا چه جوری قیمت رو حساب می کنن من شنیدم اگر از unicode استفاده کنی فارسی حسابش می کنه. هر TextMessage یک فیلدی داره که فرمت دیتا رو مشخص می کنه.
prince-of-persia

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالثلاثاء أغسطس 26, 2008 4:44 am

خخوب پس فشرده سازی نمی کنه چون به ازای هر کاراکتر دقیقا یکی کم می کنه ؟
خوب بگذارید تعداد کاراکتر ها رو بشمریم
32 تا فارسی
26 تا حرف کوچک انگلیسی
26 تا حرف بزرگ انگلیسی
10 تا اعداد فارسی
10 تا اعداد انگلیسی

میشه 104 تا 24 تای دیگه میمونه که میگذاریم برای علائم
خوب با 7 بیت کار حل میشه اما 140 تا کاراکتر بیشتر نمی تونیم بفرستیم .
پس چطور شده 200 تا؟؟؟

و میمونه unicode فرستادن...
چطوری باید در java مشخص کنیم که پیامی که داریم میفرستیم unicode هست ، حتی با اینکه همه کاراکترهایی که در متن پیام هستند انگلیسی باشند ؟؟؟؟؟
haamoon

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالأربعاء أغسطس 27, 2008 2:49 am

من که نگفتم فشرده سازی نمی کنه. گفتم نمی دونم چه جوری از همون اول می دونه که شما 200 تا کارکتر می تونی بزنی.

ببین هر پیامی که می خوای بفرستی یه کلاسی به اسم Message داره(خوب یادم نیست شاید یه چیز دیگه بود!) این کلاس یک سرس تابع برای مشخص کردن نوع دیتایی که قراره فرستاده بشه داره.
Meys@m

Meys@m

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 01, 2008 11:20 am

من یه ایده دارم
یه نرم‌افزار قاطی پاتی:
بیاین اون چیزی که هامون جان گفتن (ببخشین من اسمشون رو نمیدونم) که به جای یه کلمه یه کاراکتر بگیریم (فرضا به جای سلام یه کاراکتر) ، یعنی :
Spoiler:
بعد بیایم به جای حروف فارسی نماینده انگلیسی بگیریم ، یعنی :
به جای / باشه :
آ / A
ب / B
ت / T
و ...
یعنی :
Spoiler:
بشه :
@
#?
KS KFNH MJDFTSM!
BABAJ KS SL KJDFLKDL.
توجه کنین @ و # همون کاراکترهای خاصی هستن که آقا هامون گفتن و بقیه نماد‌های حروف فارسی
البته این طور نرم‌افزار فقط کار رمزگشایی فارسی رو میکنه و دیگه بدرد انگلیسی نمیخوره.
اینوطر میشه بیشتر از 300 تا حرف رو هم ارسال کرد.
حالا جدا میشه؟
haamoon

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 01, 2008 2:41 pm

ببین میثم اصلا دلیلی نداره که انقدر IQ به خرج بدیمVery Happy خوب ببین شما برای یک فشرده سازی معمولی باید آمار بگیری ببینی که کدوم کلمات بیشتر تکرار شدن مثلا تو یک متن 10000 کلمه ای فارسی. بعد باید برای کلماتی که بیشتر تکرار می شن تعداد بیت های کمتری بذاری و... سرتو درد نیارم روش هاف من تضمین کدهای معادل هر کارکتر رو می ده با تضمین اینکه شما بیشترین فشرده سازی رو انجام دادی.

من روش تو رو فهمیدم ولی چه جوری 300 تا کارکتر شد نفهمیدم!
Meys@m

Meys@m

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 03, 2008 4:27 am

haamoon نوشته است:
ببین میثم اصلا دلیلی نداره که انقدر IQ به خرج بدیمVery Happy خوب ببین شما برای یک فشرده سازی معمولی باید آمار بگیری ببینی که کدوم کلمات بیشتر تکرار شدن مثلا تو یک متن 10000 کلمه ای فارسی. بعد باید برای کلماتی که بیشتر تکرار می شن تعداد بیت های کمتری بذاری و... سرتو درد نیارم روش هاف من تضمین کدهای معادل هر کارکتر رو می ده با تضمین اینکه شما بیشترین فشرده سازی رو انجام دادی.

من روش تو رو فهمیدم ولی چه جوری 300 تا کارکتر شد نفهمیدم!
شما تا ۵۰۰ حرف رو فشرده‌سازی کردین ، حالا آسمون تپید من ۳۰۰ تاش کردم؟ Laughing
prince-of-persia

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالخميس سبتمبر 04, 2008 1:33 am

هامون فکر نمیکنی هافمن به درد متن های طولانی میخوره ؟
ببین اگر ما بیایم از هافمن استفاده کنیم و برای هر کد کاراکتر یک معادل بگذاریم اون موقع باید طوی پیاممون باید بگیم که مثلا حرف a که قبلا 1100001 بوده حالا 001 هست و این در زمانی که متن تنوع زیادی از لحاظ کاراکتری داره ممکنه حتی به ضرر ما تمام بشه

اگر با دقت به برنامه مخابرات توجه کنید می بینید که وقتی یک سری حروف مثلا حروف فارسی رو پشت سر هم وارد می کنید یکی یکی کم می کنه اما وقتی شروع کنید به تایپ حروف انگلیسی دوتا کم میکنه و اگر بیش از یک حرف انگلیسی وارد کنید یکی یکی کم میکنه

یه آماری بگیرید ببینید چطوریه ؟؟؟

خداوکیلی هرچی برای این برنامه گرفتن نوش جونشون
prince-of-persia

پستعنوان: رد: برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms   برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms Icon_minitimeالخميس سبتمبر 04, 2008 1:37 am

راستی هنوز مشکل ارسال پیام unicode که 8 تومان برای همراه اول حساب میشه حل نشده

برنامه ي کامل ارسال و دريافت sms
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-