هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

تعريف چند پروژه آموزشي

4 مشترك
نويسندهپيام
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

تعريف چند پروژه آموزشي Empty
پستعنوان: تعريف چند پروژه آموزشي   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالجمعة يوليو 25, 2008 1:31 am

سلام اگر می خوایین با کار j2me رو یاد بگیرید به خوندن این تاپیک ادامه بدید،
اول j2me شامل چه چیزهایی هست:
1-کار با گرافیک که شامل کل درخت مشتق شده از Displayable هست یعنی کار با عناصر Highlevel و Canvas و GameCanvas.

2-کار I/O خوندن و نوشتن در فایل و خوندن res های پروژه و ...

3- مولتی مدیا...

3-ارسال و دریافت sms و mms و ...

4- کار با بلوتوث.

5-انترنت که همونی هست که تو جاوا خوندید.

خوب الان همینا تو خاطرم هست.

پروژه هایی که ممکن شروع کنید:

1- paint: یک چیزی مثل paint ویندوز که سورس هاشو تا حدی زدیم و داریم به طور آموزشی کاملش می کنیم. که همون example 2 این لینک هست:
http://rapidshare.com/files/131302992/Session_1.rar
که توش کار با Canvas و Graphics رو آموزش می دیم و اگر save و load رو هم اضافه کنیم. کار با I/O هم یاد می گیرید.

2-کتاب خوان: از همین برنامه های ebook که هر کسی نوشته، اولا نوشتنش اصلا کار سختی نیست مخصوصا که لایبرری فونت فارسی رو هم براتون گذاشتم:
https://j2me.forumfa.net/forum-f6/topic-t98.htm
، الان یه نمونه ی آموزشی اون رو نوشتم که فردا پس فردا براتون می ذارم. با این برنامه شما کار با Canvas و I/O رو یاد می گیرید.

3-مدیا پلیر: باور کنید خیلی آسون می تونید یک نرم افزار مدیا پلیر بنویسید منم تو دوره ی آموزشی این نرم افزار رو براتون می نویسم ولی انقدر می نویسم که فقط بدونید باید چه کار کنید خوشگل کاری هاش با خودتون هست.

4-از این بازی هایی که با بلوتوث و sms می شه باهاش بازی کرد من شطرنج ش رو نوشتم با سورس باز که اینجاس:
https://j2me.forumfa.net/forum-f1/topic-t89.htm
تو این برنامه علاوه بر bluetooth و sms کار با GameCanvas و Canvas رو هم یاد می گیرید.

خوب به نظر من چون کل مطالب j2me کم هست بهتره با تعریف یک پروژه کار یادگیری رو شروع کنید به شرط اینکه جاوا بلد باشید، آخرش هم یه چیزی دستتون رو می گیره.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالجمعة يوليو 25, 2008 3:00 am

بسیار عالی امیر جان
دوستان توجه کنند که که مباحث اصلی همینها هستند به علاوه RMS و XML Parsing
ضمنا من فکر می کنم برای هر پروژه های که نام برده شد دربخش "ایده و کار گروهی"یک تاپیک مجزا ایجاد شود
http://j2me.blogfa.com
Mohsen.Asghari

تعداد پستها : 2
Registration date : 2008-07-24

پستعنوان: رد: تعريف چند پروژه آموزشي   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالجمعة يوليو 25, 2008 3:45 am

دستتون درد نكنه خيلي چيزا رو كه اصلاً نمي دونستم باهاش آشنا شدم
ضمناً ما داريم جاوا رو همراه با پيشرفت پروژه ياد ميگيريم
از راهنماييتون واقعاً ممنونم
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

پستعنوان: !!!   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 12:11 am

اقا خیلی ممنون همچین چیزی لازم بود خیلی کمک میکنه در ضمن من با اقای حامد شریفی موافقم اگه تاپیک جدا برا هر کدوم باز بشه بهتر میشه ...

این فایل Session_1.rar به صورت پروژه ( یعنی با Open Project ) باز نمیشه چرا ؟؟؟ Suspect
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: تعريف چند پروژه آموزشي   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 6:19 am

00110 نوشته است:
اقا خیلی ممنون همچین چیزی لازم بود خیلی کمک میکنه در ضمن من با اقای حامد شریفی موافقم اگه تاپیک جدا برا هر کدوم باز بشه بهتر میشه ...

این فایل Session_1.rar به صورت پروژه ( یعنی با Open Project ) باز نمیشه چرا ؟؟؟ Suspect

امیر از eclipse استفاده کرده برای نوشتن این پروژه و شما احتمالا سعی کردید با netbeans بازش کنید Very Happy
00110

پستعنوان: !!!   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 6:47 am

Admin نوشته است:
00110 نوشته است:

امیر از eclipse استفاده کرده برای نوشتن این پروژه و شما احتمالا سعی کردید با netbeans بازش کنید Very Happy

بله همین طور هست اصلا توجه نکرده بودم Laughing
خوب حالا من چطور میتونم با netbeans باز کنم ؟؟؟ باید همه فایها رو یکی یکی باز کنم ؟؟؟

در ضمن فایل اسلاید پاورپوینت ایشون هم باز نمیشه ؟؟؟ ورژن پاورپوینت من 2003 هست ...
haamoon

پستعنوان: رد: تعريف چند پروژه آموزشي   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 10:18 am

من نمی دونم چطور پروژه رو تو netbeans اضافه کنید ولی در کل چند تا فایل که تو قسمت src پست می کنید و در فولدر res هم چند تا عکس شما resource های پروژه رو کجا می ذارید؟ بذارید همونجا و یه توضیح مختصری هم بدید که چه طوری این کار رو کردید.مرسی

Office من 2007 با اسلایدهای جدید رو با فرمت 2003 می ذارم.
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 2:10 pm

haamoon نوشته است:
من نمی دونم چطور پروژه رو تو netbeans اضافه کنید ولی در کل چند تا فایل که تو قسمت src پست می کنید و در فولدر res هم چند تا عکس شما resource های پروژه رو کجا می ذارید؟ بذارید همونجا و یه توضیح مختصری هم بدید که چه طوری این کار رو کردید.مرسی

پاور پوینت من هم باز نکرد امیر جان با 2003 بذار
00110

پستعنوان: !!!   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالأحد يوليو 27, 2008 5:00 am

اگه مباحث بعدی دنباله دار باشه و رو همین پروژه کار کنیم خوب میشه ...

haamoon نوشته است:

اینم تو netbeans البته با اجازه شما یه کم تغییرات دادم :
كد:
http://j2me.forumfa.net/forum-f1/topic-t137.htm

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در الأحد يوليو 27, 2008 5:02 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !!!)
00110

پستعنوان: !!!   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 12:39 pm

00110 نوشته است:
اگه مباحث بعدی دنباله دار باشه و رو همین پروژه کار کنیم خوب میشه ...

ممنون که به پیشنهاد من توجه کردین ... lol!
اقا یه دفعه فکر کنم خیلی پریدیم جلو اگه روی همین پروژه کار میکردیم خوب نبود ؟ به هر حال

من چند تا سوال داشتم اگه میشه در مورد اینا یه کم توضیح بدید :

كد:
InputStream fis = fileConn.openInputStream();

private final OperationsQueue queue = new OperationsQueue();
queue.enqueueOperation(new ImageViewerOperations(INIT_OP));

FileSystemRegistry.addFileSystemListener(FileSelector.this);

و در مورد key های system property :
كد:
System.getProperty("file.separator")

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در الخميس يوليو 31, 2008 12:41 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !!!)
haamoon

پستعنوان: رد: تعريف چند پروژه آموزشي   تعريف چند پروژه آموزشي Icon_minitimeالجمعة أغسطس 01, 2008 3:42 am

InputStream که یه کلاس استاندار هست که به می تونید ازش بخونید حالا اون سرش به کجا وصل باشه فرق می کنه تو این مثال اون سرش وصل شده به فایلی که fileConn دارتش و در واقع داری از تو اون می خونی.

OperetionQueue هم یک کلاس هست که صف رو شبیه سازی می کنه وتو یه thread جدا هر چی توش بذاری به ترتیب تابع execute اون رو اجرا می کنه. و این لازمه چون کارهای I/O رو باید تو یک thread جدا انجام داد چون ممکن تو Death lock بیوفتیم(جالبه نه؟) بعد یک Operation رو به صف اضافه کرده که برید تابع ش رو ببینید و ...

addFileSystemListener هم فکر کنم زمانی که root عوض می شه یه تابعی که تو کلاسی که بهش پاس می دیم رو صدا می کنه.

تعريف چند پروژه آموزشي
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-