هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

A UI Framework for the MIDP Low-Level API

3 مشترك
نويسندهپيام
bashiry

تعداد پستها : 7
Registration date : 2008-08-22

A UI Framework for the MIDP Low-Level API Empty
پستعنوان: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالجمعة أغسطس 22, 2008 2:03 pm

سلام به همه اساتید.

سوالی داشتم
میخواستم بدونم چطور به low-Level API میشه اجزایی مثل textBox گذاشت.

بهتر بگم میخوام فرمی از نوع Canvas داشته باشم که به صورت گرافیکی داخلش textBox باشه.
برنامه های زیادی رو از اینترنت گرفتم مثل همین j4me و nextel و ... ولی جوابی که می خواستم نگرفتم.

ممنون
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://bashiry.persiangig.com
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالجمعة أغسطس 22, 2008 4:08 pm

bashiry نوشته است:
سلام به همه اساتید.

سوالی داشتم
میخواستم بدونم چطور به low-Level API میشه اجزایی مثل textBox گذاشت.

بهتر بگم میخوام فرمی از نوع Canvas داشته باشم که به صورت گرافیکی داخلش textBox باشه.
برنامه های زیادی رو از اینترنت گرفتم مثل همین j4me و nextel و ... ولی جوابی که می خواستم نگرفتم.

ممنون

سلام اول مشخص کن جوابی می خوای بگیری چی هست؟ و هر چه امکانات لیبرری ها بیشتر می شه استفاده ازشون سخت می شه. مثلا j2mepolish که کامل ترین لایبرری در این زمینه هست کار باهاش سخت و باگاش بسیار زیاد هست.
اینجا لایبرری های open sourc رو معرفی کردم.
http://j2me.blogfa.com/post-87.aspx

ولی اگر منظورت ساخت چنین لایبرری هست تو یکی از پست ها گفته بودم چه جوری می شه این کار رو کرد ولی الان هرچی می گردم نیست خواستی دوباره توضیح می دم
geek
z.siavash

تعداد پستها : 15
Registration date : 2007-10-14

پستعنوان: رد: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالسبت أغسطس 23, 2008 3:00 am

شما به example14 از کتابخانه mwt که آقای haamoon معرفی کردن رجوع کنید.با تشکر مجدد از ایشان برای جوابهای حرفه ای و کاملی که میدهند
bashiry

پستعنوان: رد: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالسبت أغسطس 23, 2008 2:10 pm

سلام
ممنون از پاسخ هاش شما دوستان عزیز
خدمتتون عرض کنم که تقریبا میتونم بگم با همه اینا ور رفتم
مثلا همین Example14 که خیلی خوبه ولی به کار من نمیاد؟ چرا؟
من میخوام جعبه متن رو به صورت گرافیکی روی صفحه قرار بدم و باهاش کار کنم. توی این مثال مثلا label جعبه متن معمولی و لاتین هست و من میخوام از bitmapFont در کنار textBox استفاده کنم.
که textBox ها میتونن اعداد اعشاری، اعداد صحیح و متن رو بپذیرند. که من در مثال14 اصلا نتونستم کاری بکنم که این textBox ها فقط اعداد اعشاری رو بپذیرند. ( البته برای اعداد مشکلی ندارم ، مشکل در خود کاراکتر اعشاره)

الان فقط هدفم اینه.
ممنون میشم بیشتر در این زمینه بنده رو راهنمایی کنید.

----------------------------
محمد بشیری
haamoon

پستعنوان: رد: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالأحد أغسطس 24, 2008 4:29 am

سلام اول راجب bitMapFont ببین می تونی از لایبرری که اینجا گذاشتم استفاده کنی
https://j2me.forumfa.net/forum-f6/topic-t98.htm
بعد سورس شون رو عوض کنی و جاهایی که از Graphics.drawString استفاده کرده شما با این لایبرری متن رو بنویسی. البته wmt از bitmapfont هم استفاده می کنه ولی من امتحان نکردم، ولی مطمئن باش برای کار با این لایبرری ها باید کلی تغییرات در سورسشون بدی. کارهایی رو که شما می خوای بکنی رو که اون نمی دونسته سورسش رو برات بنویسه

ببین TextBox بنا به تعریف می تونه یک string رو نمایش بده نه هر چیزی که شما بخوای! برای نوشتن اعداد اعشاری شما باید یک تابع بنویسی که یک عدد float رو به string تبدیل کنه و بعد string رو چاپ کنی. این تابع این کار رو می کنه:
Float.toString(float number);

پس می بینی همه ی کارهایی که شما می خوای بکنی ربطی به لایبرری GUI نداره.
و دوم float در CLDC1.1 ساپورت می شه.
bashiry

پستعنوان: رد: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالأحد أغسطس 24, 2008 8:10 pm

سلام
ممنون از پاسخ شما. در مورد bitmapFont مشکلی ندارم. فقط چطور میشه کاری کرد که فقط اعداد اعشاری پذیرفته بشن. اینطوری با توابع خود جاوا میشه تبدیلش کرد به float
اگه براتون امکانش هست توی همین Example14 نگاه کنید ببینید میشه براش نقطه ممیز شناور "." رو تعریف کرد؟
من خودم الان کاریش کردم که فقط عدد میگیره. مشکل تو نشون دادن نقطه ممیز شناور هست.
haamoon

پستعنوان: رد: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالإثنين أغسطس 25, 2008 5:53 am

bashiry نوشته است:
سلام
ممنون از پاسخ شما. در مورد bitmapFont مشکلی ندارم. فقط چطور میشه کاری کرد که فقط اعداد اعشاری پذیرفته بشن. اینطوری با توابع خود جاوا میشه تبدیلش کرد به float
اگه براتون امکانش هست توی همین Example14 نگاه کنید ببینید میشه براش نقطه ممیز شناور "." رو تعریف کرد؟
من خودم الان کاریش کردم که فقط عدد میگیره. مشکل تو نشون دادن نقطه ممیز شناور هست.

خوب من تو پست قبل یه چیزهایی بهت گفتم گوش نکردی مثل اینکه!
خوب یک تابع تعریف کن مثل این:
setLabel(float number)

و توش با همون روشی که گفتم float رو به string تبدیل کن و بعد با setLabel(String st) که از توابع خودش هست لیبل جدید رو ست کن.

اگر یه موقع دیدی جوابم بی ربطهست احتمالا سوالت رو متوجه نشدم و لازم واضح تر توضیح بدی!
bashiry

پستعنوان: رد: A UI Framework for the MIDP Low-Level API   A UI Framework for the MIDP Low-Level API Icon_minitimeالإثنين أغسطس 25, 2008 10:20 pm

سلام
از اینکه حوصله به خرج میدین و مبحث رو دنبال می کنید ممنونم.
ولی متاسفانه من دنبال کار دیگری هستم. نمیدونم چطور دیگه بیانش کنم

اصل کار اینه:
رسم textBox در مد گرافیکی که میتونه اعداد اعشاری رو فقط قبول کنه.

A UI Framework for the MIDP Low-Level API
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» MIDP 2.1