هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

فارسي سازي برنامه و گوشي ها

4 مشترك
نويسندهپيام
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

فارسي سازي برنامه و گوشي ها Empty
پستعنوان: فارسي سازي برنامه و گوشي ها   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالثلاثاء أغسطس 26, 2008 12:56 am

به نام زیبایی

سلام دوستان امیدوارم که شاد باشید دیدین که بعضی برنامه هارو فارسی میکنن یا یه گوشی رو مثلا منو فارسی فلان گوشی و ...

چطور این کارو میشه کرد ایا با یه جایگزینی ساده یه Lable امکان پذیره ؟؟؟ لطفا یه کم توضیح بدید Wink

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در الثلاثاء أغسطس 26, 2008 12:56 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !!!)
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
bashiry

تعداد پستها : 7
Registration date : 2008-08-22

پستعنوان: رد: فارسي سازي برنامه و گوشي ها   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالثلاثاء أغسطس 26, 2008 6:03 pm

قبلا در مورد فراوان تو فروم بحث شده.
این کار رو به دو صورت میشه انجام داد

یا اینکه از تصاویر استفاده کنی - مثل برنامه بلال
یا اینکه از bitmapFont استفاده بشه که سورسش رو دوستان زحمت کشیدن قبلا گذاشتن
http://bashiry.persiangig.com
00110

پستعنوان: !!!   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالأربعاء أغسطس 27, 2008 1:55 am

bashiry نوشته است:

عزیز درست متوجه نشدین من با فارسی نویسی مشکل ندارم من میخوام برنامه یا منو گوشی که به زبان انگلیسی هست رو فارسی کنم

فارسی ساز
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: فارسي سازي برنامه و گوشي ها   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالأربعاء أغسطس 27, 2008 2:43 am

00110 نوشته است:
bashiry نوشته است:

عزیز درست متوجه نشدین من با فارسی نویسی مشکل ندارم من میخوام برنامه یا منو گوشی که به زبان انگلیسی هست رو فارسی کنم

فارسی ساز

ببینید گوشی ها راهکارهای استانداردی برای تغییر زبان دارن.
بیشتر گوشی ها یک فایل متنی دارن که معادل یونی کد هر چیزی رو توش نوشتن و بعد کسی که می خواد فارسی بکنه فقط می ره اون فایل رو تغییر می ده.
مثلا متغییر داره به این شکل:
mainMenu.title = menu
بعد طرف می ره می کنتش:
mainMenu.title = منو
برای تغییر محتویات این فایل ها و... هم راهای استانداردی وجود داره که باید تو dataSheet هاشون بخونی
fmehdi

تعداد پستها : 23
Registration date : 2007-11-08

پستعنوان: رد: فارسي سازي برنامه و گوشي ها   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالأربعاء أغسطس 27, 2008 2:29 pm

سلام
بیشتر می تونی توضیح بدی ؟
یه منبع ؟
من کلی دیتاشیت موبایل دارم (داداشم گاهی اوقات به سرش بزنه یه چندتا گوشی رو تعمیر میکنه ..) اما در این مورد چیزی توشون نیست Question

شما در مورد ساخت باکس موبایل هم اطلاعات داشتی رو نمی کردی ؟
من آقای وحید شهابی (سازنده باکس های سامسونگ و جدیدا چینی که میلیارد به جیب زده ) رو از نزدیک میشناسم cheers اما خب ایشون رو اطلاعاتشون که مربوط به کار حرفه ای شون هستش تعصب کپی رایتی داره Exclamation

خب اگه اطلاعاتی در مورد منابع، و یا یه سری اطلاعات کلی در این مورد داری لطفا حتما بنویس ..
bashiry

پستعنوان: رد: فارسي سازي برنامه و گوشي ها   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالخميس أغسطس 28, 2008 12:46 am

بعضی وقتا متن توی فایل همینطوری هست که میشه با winHex یا امثال این برنامه متن رو عوض کرد.
راه بعدی دیکامپایل کردن کلاس و بعد اعمال تغییرات و بعد مجددا کامپایل برنامه هست ( این روش بعضی وقتا به خاطر وابستگی کلاسها به هم وقتگیر و مشکل میشه ولی غیر ممکن نیست)
fmehdi

پستعنوان: باکس ونستون!!!   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالخميس أغسطس 28, 2008 1:41 am

درمورد برنامه های باکسهایی که واسه پروگرام کردن فایلهای آنتن، زبان،شبکه و ... مینویسند اطلاعاتی ندارید؟
در مورد سخت افزار همون باکس چی ؟
00110

پستعنوان: !!!   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالخميس أغسطس 28, 2008 8:19 am

منظورتون رو فهمیدم ولی اینطوری که نمیشه همه میاد یه چیزی میگه لطفا با یه کاره عملی توضیح بدید مبحث خوبیه ...
ممنون Wink
fmehdi

پستعنوان: جواب   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالخميس أغسطس 28, 2008 8:29 am

راس میگه دیگه بنده خدا
نه کم عملی توضیح بدید
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: فارسي سازي برنامه و گوشي ها   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالخميس أغسطس 28, 2008 5:13 pm

سلام من فقط در این حد شنیدم، اگر اطلاعاتی بیشتری داشتم که تو پست اولم رو می کردم! ولی شما مطمئن باش هیچ کدوم از کارهایی که تو ایران شده از اطلاعات شخصی نبوده. اگر کسی حوصله داره یه کم سرچ کنه و نتیجه شو بگه مثلا
localization sony ercsson tutorial

ممنون
00110

پستعنوان: !!!   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالجمعة أغسطس 29, 2008 8:54 am

haamoon نوشته است:
سلام من فقط در این حد شنیدم، اگر اطلاعاتی بیشتری داشتم که تو پست اولم رو می کردم! ولی شما مطمئن باش هیچ کدوم از کارهایی که تو ایران شده از اطلاعات شخصی نبوده. اگر کسی حوصله داره یه کم سرچ کنه و نتیجه شو بگه مثلا

ممنون
بیشتر راجب این بحث شده که چطور میشه یه برنامه چند زبانه نوشت یا برنامه ای به زبان محلی نوشت در مورد خود گوشی و برنامه های آماده مطلب به درد بخوری پیدا نکردم البته زیاد نگشتم دوستان هم کمک کنن ...
اینم هست ولی خوب سورسی چیزی نداره :
كد:
http://www.zgroup-mobile.com/mLocalization.html
bashiry

پستعنوان: رد: فارسي سازي برنامه و گوشي ها   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالأحد أغسطس 31, 2008 2:17 pm

00110 نوشته است:
haamoon نوشته است:

ممنون
بیشتر راجب این بحث شده که چطور میشه یه برنامه چند زبانه نوشت یا برنامه ای به زبان محلی نوشت در مورد خود گوشی و برنامه های آماده مطلب به درد بخوری پیدا نکردم البته زیاد نگشتم دوستان هم کمک کنن ...
كد:

ببینید من یه نمونه دیدم برنامه قانون همراه بود که بعد از دیکامپایل کد فهمیدم که از دو زبا استفاده می کنه. فارسی و انگلیسی می تونید از اون استفاده کنید.
برای دانلود و کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

http://news.irbar.com/content/category/4/16/283/

و اما در مورد تغییر فونت ها اینم بگم اگه فارسی بیت مپ باشه که باید بعد از شناسایی کدکاراکتر ها برنامه این بنویسید که متن دلخواهتون رو به کد برگردونه.
00110

پستعنوان: !!!   فارسي سازي برنامه و گوشي ها Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 01, 2008 7:40 am

bashiry نوشته است:
00110 نوشته است:
haamoon نوشته است:

ممنون
كد:

ببینید من یه نمونه دیدم برنامه قانون همراه بود که بعد از دیکامپایل کد فهمیدم که از دو زبا استفاده می کنه. فارسی و انگلیسی می تونید از اون استفاده کنید.
برای دانلود و کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

http://news.irbar.com/content/category/4/16/283/

و اما در مورد تغییر فونت ها اینم بگم اگه فارسی بیت مپ باشه که باید بعد از شناسایی کدکاراکتر ها برنامه این بنویسید که متن دلخواهتون رو به کد برگردونه.

گفتم که نمی خوام برنامه چند زبانه بنویسم می خوام زبان یه برنامه رو عوض کنم فکر هم نکنم منو گوشی بیت مپ باشه ...

فارسي سازي برنامه و گوشي ها
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-