هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

در مورد دستور ( ) wait

4 مشترك
نويسندهپيام
reza.com0511

تعداد پستها : 40
Registration date : 2008-08-31

در مورد دستور ( ) wait Empty
پستعنوان: در مورد دستور ( ) wait   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 4:39 am

سلام دوستان. من در استفاده از دستور ()wait مشكل دارم در واقع مفهوم اخطار throws IntrruptedException رو هم نميفهمم ونميدونم چكار كنم تا وقتي اين دستور رو مينويسم خطا نده. من ميخوام اين دستور رو در بدنه يك Thread استفاده كنم بي زحمت راهنماييم كنيد.ممنون
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 6:57 am

دوست عزیز اگر از این دستور استفاده می کنید می بایست آنرا در یک بلوک try و catch قرار بدید
http://j2me.blogfa.com
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

پستعنوان: !!!   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 7:15 am

میتونی از همون Thread.sleep هم استفاده کنی البته اونم باید پرتاب خطاشو کنترل کنی ...
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: در مورد دستور ( ) wait   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 10:42 am

دستور wait باید حتما به طور synchronous صدا بشه. مثلا اینجوری:
synchronized (this) {
wait();
}
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

پستعنوان: !!!   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 1:38 pm

haamoon نوشته است:
synchronized (this) {
wait();
}
من اینو نفهمیدم چرا باید اینطوری باشه ؟؟؟؟ من داخل همون Try ساده استفاده میکنم مشکلی هم ندارم ...
میشه بیشتر توضیح بدید ...
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 2:00 pm

00110 نوشته است:
haamoon نوشته است:
synchronized (this) {
wait();
}
من اینو نفهمیدم چرا باید اینطوری باشه ؟؟؟؟ من داخل همون Try ساده استفاده میکنم مشکلی هم ندارم ...

من داخل شبیه ساز با این و sleep مشکل دارم.وقتی استفاده می کنم برنامه قفل می شه و هیچ کاری نمی کنه.وقتی که try هم استفاده می کنم همینه.روی گوشی امتحان نکردم.شما جواب گرفتی؟ در thread جدا باید استفاده شود؟
http://j2me.blogfa.com
haamoon

پستعنوان: رد: در مورد دستور ( ) wait   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 2:05 pm

حامد thread که commandAction رو صدا می کنه همون thread هست که گرافیک رو update می کنه، برای همین می گن commandAction رو کوتاه بنویسید. خوب اگر این thread رو بلاک کنی! طبیعتا باید برنامه هنگ کنه. ولی تو بعضی از گوشی ها این thread با thread گرافیک فرق می کنه و مشکلی پیش نمی یاد.
haamoon

پستعنوان: رد: در مورد دستور ( ) wait   در مورد دستور ( ) wait Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 2:12 pm

00110 نوشته است:
haamoon نوشته است:
synchronized (this) {
wait();
}

خوب علتش برمی گرده به فلسفه ی دستور wait و notify ! این دستورهای سمافور هستند که اومدن برای synchronization و لازمه ش اینه که بصورت atomic اجرا بشن.

در مورد دستور ( ) wait
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» wait & notify