هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون

+11
کمک
سهراب مموت&#1740
Ehsanjs
Meys@m
j2me2009
j2me2007
hamed_rafat
mkalireza
haamoon
Admin
kahroba
15 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2
نويسندهپيام
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Empty
پستعنوان: پاسخ   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس يناير 15, 2009 7:22 am

از برگشتن شما به فروم خوشحالمSmile
راستش من نفهمیدم الان چه مشکلی داریدVery Happy
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://j2me.blogfa.com
کمک

تعداد پستها : 36
Registration date : 2008-06-08

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة يناير 16, 2009 11:53 pm

با سلام مجدد
وبا تشکر ببخشید سعی کردم منظورم واضح باشه ظاهرا نشد منظور من اینه که با این روش آیا دیگه اصلا نیازی به روش بیت مپ نیست؟ و اینکه آیا مشکل راست چین هم حل میشه که در این صورت نیازی به استفاده از Tools های نوشته شده در Canvas هم نیست.و اینکه در سورس خودم چطور باید استفاده کنم (اصلا استفاده کنم یا فقط بدرد برنامه های آماده با فوتن بهم خورده میخوره)
از طرفی آقای شبان در https://j2me.forumfa.net/forum-f3/topic-t7-30.htm فرمودند که اصلا به Unicode اعتماد نکنید و سراغ بیت مپ برید.حالا آیا اینجا تجربه جدیدی پیدا کردن یا این موضوع اصلا ربطی به اون نداره و یا من اصلا نفهمیدم (من که گیج شدم شاید به علت غیبتم باشه) بالاخره کدوم روش رو پیشنهاد میکنید؟
یه مساله دیگه خیلی دلم میخواد اگه امکانش باشه روش کار رو هرچند کلی با حفظ حق نویسنده بدونم
vpic

تعداد پستها : 5
Registration date : 2009-05-15

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت مايو 16, 2009 12:48 pm

من برنامه هام رو می نویسم و فارسی هم توشه اما از این فونت های گرافیکی استفاده نکردم.مستقیم مثل وردپد تو برنامه فارسی می نویسم و مشکلی هم ندارم.
حالا چیکار کنم؟برنامه رو بدم بیرون مشکلی در ضمینه فونت نداره؟
vpic

Registration date : 2009-05-15

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة مايو 22, 2009 1:11 pm

چرا کسی جواب نمیده؟اگه پیگیری نمی کنید من بیخودی روزی 10 بار نیام
Meys@m

Meys@m

تعداد پستها : 66
Registration date : 2008-07-29

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 14, 2009 6:57 am

نقل قول :
من برنامه هام رو می نویسم و فارسی هم توشه اما از این فونت های گرافیکی استفاده نکردم.مستقیم مثل وردپد تو برنامه فارسی می نویسم و مشکلی هم ندارم.
حالا چیکار کنم؟برنامه رو بدم بیرون مشکلی در ضمینه فونت نداره؟
سلام دوست عزیز
اگه اطمینان ندارین که برنامه‌تون روی گوشی‌های دیگه درست کار میکنه یا نه میتونین برنامه رو در همین انجمن قرار بدین یا برای من ایمیل کنید، روی گوشیهای مختلف تست میکنم، اگه مشکلی بود خدمتتون عرض میکنم.
ولی ظاهرا با پچ کلا مشکل حل میشه.
موفق باشید.
http://anarnet.mihanblog.ir
kahroba

تعداد پستها : 6
Registration date : 2008-10-25

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 29, 2010 4:27 am

سلام
ميخواستم بدونم آيا دوستان توانسته اند در مورد مشكل اين پچ در به هم ريختگى جملات انگليسى داراى كاراكتر هاى ميان جمله اى مثل كاما كارى انجام دهند يا خير؟
با تشكر
dr_jacky_2005

Registration date : 2011-01-31

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين يناير 31, 2011 6:01 am

haamoon نوشته است:
سلام، حامد جان نمی شه انقدر با عجله این حرف رو زد.
من این مشکل رو برای برنامه هایی که سورسش رو دارم بدون استفاده از bitmapfont حل کردم، و برای برنامه هایی نظیر این می تونم با function mapping حلش کنم. ولی نیاز به همکاری بچه ها دارم و برای شروع نیاز به این اطلاعات دارم:

فقط حروف بصورت بزرگ نمایش داده می شن؟ یا برعکس هم هستند؟ من می دونم که بعضی گوشی های سونی اریکسون متن رو برعکس هم چاپ می کنن. لطفا هر کسی این مشکل رو داره نام گوشی و اینکه متن با حروف بزرگ هست و یا برعکس هم هست رو بگه.
وقت من محدود هست ولی اگر کمکم کنید برای خودمم هم نوشتنش جالب هست ولی قول نمی دم که حتما کار کنه king
توو w700i برعکسه
dr_jacky_2005

Registration date : 2011-01-31

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين يناير 31, 2011 6:09 am

kahroba نوشته است:
با سلام
آقا گل كاشتي!
مشگلي رو كه اين همه آدم مدت زيادي داشتن به اين سرعت حل كردي. واقعا ازتون تشكر ميكنم!

برنامه بسيار عالي كار كرد(اين نوشته رو دارم از موبايلم ميفرستم).
براي من هر سه گزينه در برنامه patch بايد تيك داشته باشند تا كار درست انجام بشه.

در ضمن روي برنامه هاي ديگه هم تست كردم كه جواب داد.
باز هم ازتون تشكر ميكنم و براتون آرزوي موفقيت دارم.
برنامه رو دانلود کردم

loadرو میزنم

jar رو میدم

jad هم کنارشه.

patch رو میزنم.
باز یه صفحه میاد که میگه jar رو open کن!!!!!!!

این ارور رو میده:
C:\JarName.jar is select.
lib\j2mePatch.jar (The system cannot find the path specified)
patch not done.
ahmadsoft

تعداد پستها : 1
Registration date : 2011-02-07

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين فبراير 07, 2011 1:27 am

من هم همین مشکل dr-jacky-2005 رو دارم . در فسمت patch app به جای گزینه ی save گزینه ی open است . میشه بگید تو این قسمت باید کدوم فایل رو انتخاب کنیم .
shahin.irani

تعداد پستها : 2
Registration date : 2013-09-06

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 06, 2013 2:33 pm

dr_jacky_2005 نوشته است:

برنامه رو دانلود کردم

loadرو میزنم

jar رو میدم

jad هم کنارشه.

patch رو میزنم.
باز یه صفحه میاد که میگه jar  رو open کن!!!!!!!

این ارور رو میده:
C:\JarName.jar is select.
lib\j2mePatch.jar (The system cannot find the path specified)
patch not done.
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی. منم مشکل بر عکس نشون دادن کلمات فارسی رو داشتم گوشیم k800i هست که با این نرم افزار خوب مشکلم حل شد و تونستم Nimbuzz رو درستش کنم.
Basketball 
از دوست عزیزمون که زحمت کشیدند و نرم افزارو نوشتند خیلی ممنونم ولی یکسری ایرادات جزئی داره هنوز ،مثلا همین مشکل دوستامون
dr_jacky_2005 و ahmadsoft
اولش مال منم همین ایرادو داشت .باید بعد از load کردن فایل وقتی روی دکمه patch  زدی مسیر پیش فرض رو عوض نکنی و همونجا واسه فایلت اسم انتخاب کنی با پسوند jar .
البته فقط واسه بار اول که مسیر پیش فرض رو انتخاب و patch کردم واسه دفعات بعد با عوض کردن مسیر ذخیره سازی دیگه ایرادی نگرفت.Very Happy  مال من که اینجوری حل شد
در واقع فایل جدیدی open نمیشه اسم اون کلید اشتباهی بجای save شده open که طراح نرم افزار باید درستش کنه و فکری هم واسه مسیردهی بکنه.bom
shahin.irani

تعداد پستها : 2
Registration date : 2013-09-06

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 06, 2013 3:01 pm

haamoon نوشته است:
فکر می کنم ورژن VM قدیمی هست.
شما یک فایل متنی باز کنید و خط زیر رو توش بنویسید:

java -cp patchFontMe.jar haamoon.j2me.blogfa.com.GUIVeiw

بعد ذخیره ش کنید و پسوند فایل رو به .bat تغییر بدید و بذاریدش کنار فایل PatchFontMe.jar و این بار فیل bat رو اجرا کنید ببینید چی می شه.
البته نا گفته نمونه که قبل اون کارا به این پست هم عمل کردم. Very Happy  من که برنامه نویسی جاوا بلد نیستم حالا معلوم نیست چطوری مشکل حل شد. حیفم اومد تجربه ام رو بهتون نگمCool 

درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 2 از 2رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2
 مواضيع مماثلة
-