هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

ساختن کامپوننت مثل visual studio

نويسندهپيام
prince-of-persia

تعداد پستها : 70
Registration date : 2008-05-26

ساختن کامپوننت مثل visual studio Empty
پستعنوان: ساختن کامپوننت مثل visual studio   ساختن کامپوننت مثل visual studio Icon_minitimeالخميس أكتوبر 09, 2008 11:51 pm

سلام
من از canvas یه عنوان فرم استفاده میکنم که به من امکان handle کردن کلیدها رو میده.و یک شیی graphic میدهد که می تونم باهاش تصویر رسم کنم.

حالا میخوام آبجکت هایی مثل آبجکت های ویندوز بسازم
برای ساختن هر آبجکت یک کلاس دارم , مثلا برای ساختن textbox یک کلاس دارم که :
1-خصوصیات یا property ها رو توی کلاس می نویسم
2-برای متدها یک سری تایع توی کلاس می نویسم
3-برای رسم ظاهر گرافیکی آبجکت یک تابع دارم که یک شیء graphic از همون کنوسی که به عنوان فرم ازش استفاده شده بش پاس میشه

و اما ...
میمونه EVENT ها
که البته روی اون هم فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که میشه یک کلاس دیگه به برنامه اضافه کنم و به اون بگم که چه اشیایی رو و با چه property هایی رسم کند.
همچنین کلید های فشرده شده رو به اون ارسال می کنم و با توجه به شرایط اون هم تشخیص می دهد که کلید باید به کدوم یک از کامپوننت های توی صفحه ارسال بشه .
**و اما این می مونه که من در جواب ارسال هر event باید یک سری دستور داخل کلاس اون شیی رو انجام بدم و بعد هم دستوراتی که برنامه نویس دلش می خواد برای این event بنویسه رو داخل فرم بنویسم.
دقیقا مثل ویژوال استدیو
و البته با توجه به این که میدونم جاوا از لحاظ OOP بودن بی نظیره مطمئنم این کار به به سادگی ممکنه.
من آخرین مرحله از کار که * دارد رو بلد نیستم انجام بدم .

با تشکر از دوستان

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ساختن کامپوننت مثل visual studio
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-