هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

modiriyate CANVAS ha

2 مشترك
نويسندهپيام
prince-of-persia

تعداد پستها : 70
Registration date : 2008-05-26

modiriyate CANVAS ha Empty
پستعنوان: modiriyate CANVAS ha   modiriyate CANVAS ha Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 10, 2008 12:46 pm

سلام

من به عنوان فرم های برنامه از یک سری canvas استفاده کردم
حالا برای رفتن از یک canvas به canvase دیگه دچار مشکل شدم .در واقع می خوام canvas ها مثل یک سری dialog باز بشن و پس از اتمام کار به من برگردونن که کدوم دکمه فشره شده

در واقع من برای باز کردن یک canvas از داخل فابل اصلی از دستورات زیر استفاده می کنم :
كد:
      table canvas=new table();           
        canvas.setFullScreenMode(true);       
        display.setCurrent(canvas);       

حالا باید چه تغییراتی داخل این کد و داخل canvas بنویسم که بتونه مثل یک تابع یک مقدار رو return کند ؟

با تشکر
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

پستعنوان: !!!   modiriyate CANVAS ha Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 10, 2008 3:10 pm

prince-of-persia نوشته است:
سلام

من به عنوان فرم های برنامه از یک سری canvas استفاده کردم
حالا برای رفتن از یک canvas به canvase دیگه دچار مشکل شدم .در واقع می خوام canvas ها مثل یک سری dialog باز بشن و پس از اتمام کار به من برگردونن که کدوم دکمه فشره شده

در واقع من برای باز کردن یک canvas از داخل فابل اصلی از دستورات زیر استفاده می کنم :
كد:
      table canvas=new table();           
        canvas.setFullScreenMode(true);       
        display.setCurrent(canvas);       

حالا باید چه تغییراتی داخل این کد و داخل canvas بنویسم که بتونه مثل یک تابع یک مقدار رو return کند ؟

با تشکر
چند تا سوال پرسیدین که واضح هم نبودن خب شما راحت میتونید هر canvas رو که میخواهید صدا کنید تو هر کدوم از canvas ها هم که احتیاج دارید متفیر عمومی تعریف کنید بعد دوباره برگردید به canvas یا Midlet اصلیتون و ازش استفاده کنید ...
prince-of-persia

پستعنوان: رد: modiriyate CANVAS ha   modiriyate CANVAS ha Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 10, 2008 10:28 pm

چطوری باید یک canvas رو بست یا در واقع به midletet اصلی که محل شروع برنامه است برگشت ؟

و البته اینکه من نمی خوام از متغییر های global استفاده کنم . اما می خوام canvas ایی که باز کردم بعد از اتمام کارش یعنی بسته شده یک مقدار رو به midlete اصیلی برگردونه
مثل دستور return توی توابع که بعد از اینکه اجرای تابع تمام شد مقداری رو بر میگردونه

با تشکر
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

پستعنوان: !!!   modiriyate CANVAS ha Icon_minitimeالأحد أكتوبر 12, 2008 8:55 am

prince-of-persia نوشته است:
چطوری باید یک canvas رو بست یا در واقع به midletet اصلی که محل شروع برنامه است برگشت ؟

و البته اینکه من نمی خوام از متغییر های global استفاده کنم . اما می خوام canvas ایی که باز کردم بعد از اتمام کارش یعنی بسته شده یک مقدار رو به midlete اصیلی برگردونه
مثل دستور return توی توابع که بعد از اینکه اجرای تابع تمام شد مقداری رو بر میگردونه

با تشکر

شما میتونید به این شکل در سازنده Canvas پارامتر بدید و بعد از اتمام کار اون midlet یا هر چی رو صدا کنید :
كد:
...
public class MyCanvas extends ...
private MidletMain  Parent;
...
public MyCanvas(MidletMain M) {
Parent = M;
...

بعد از Display استفاده کنید و هر جا میخواهید سوییچ کنید ... Wink
كد:
Parent.Disp.setCurrent(...);

در مورد ریترن و پارامترها و ... فکر میکنید چطور استفاده میشه ؟؟؟ میره رو پشته (حافظه) از اونجا میخونن و استفاده میکنن حالا ما هم یه همچین کاری رو میخواهیم انجام بدیم (حافظه) نمیدونم چرا شما اصرار میکنید که حتما ریترن باشه و ...
prince-of-persia

پستعنوان: رد: modiriyate CANVAS ha   modiriyate CANVAS ha Icon_minitimeالأحد أكتوبر 12, 2008 9:43 am

ممنون
مشکل اولم حل شد.

در مورد مشکل دوم هم بشتر هدفم بالا بردن خوانایی برنامه و به نوعی data flow و کنترل جریان داده بود.
چون اگر من بیام و متغییر هایی رو global تعریف کنم و توی هر کلاسی تغییری داخلش بدم یکم نظم برنامه کم میشه
و فرق میکنه با حالتی که یک سری داده رو به کلاسی میدی و خروجی اش رو بعد از اتمام کار کلاس میبینی.

به هر حال فکر کنم چاره ایی نیست باید با این canvas ها ساخت دیگه

modiriyate CANVAS ha
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» show a message canvas ON other canvas
» Form in Canvas