هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

show a message canvas ON other canvas

3 مشترك
نويسندهپيام
prince-of-persia

تعداد پستها : 70
Registration date : 2008-05-26

show a message canvas ON other canvas Empty
پستعنوان: show a message canvas ON other canvas   show a message canvas ON other canvas Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 17, 2008 2:54 am

سلام

من یک canvas دارم که میخوام روش یک کنوس دیگه که در واقع یک message هست رو نمایش بدم در واق میخوام این پیغام روی فرم من نشون داده بشه دقیقا مثل message box های برنامه همراه اول.

اما مسئله اینه که من وقتی canvase دیگه رو setcurrent میکنم اول کل صفحه رو با رنگ سفید پاک میکنه و بعد متد paint از message رو اجرا میکنه. که حاصلش میشه یک پیغام روی یک صفحه سفید.
حالا باید چکار کنم که صفحه رو پاک نکنه ؟
دقیقا مثل message های همراه اول.

با تشکر.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: show a message canvas ON other canvas   show a message canvas ON other canvas Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 17, 2008 4:10 am

1-ببینید اصلا قرار نیست که شما برای هر پنجره یک Canvas بگیرید چون:
بسیاری از ورژن های نوکیا باگ بزرگی دارن و هنگام عوض کردن Canvas یک Flash می زنن.
New کردن Canvas وقت گیر هست بنابراین پنجره ی جدید با اتلاف زمان بالا میاد.
بنابراین کلا یک Canvas برای انجام همه ی کارها لازم هست.

2-دیدتون رو نصبت به شی کلاس ها تغییر بدید، الان شما دارید مثل تابع بهشون نگاه می کنید(این رو از پستی که راجب Event ها زدید می گم.) از این گذشته در نگاه کلی Canvas بشما اجازه می ده که هر نقطه از صفحه رو هر رنگی می خوای بکنیش. پس اگر 20 تا پنجره هم بخوای رو هم باز کنی یک جا محتویات همه ی پنجره ها رو نگه دار و در تابع paint تمام پنجره ها رو به ترتیب الویت بکش.
پس استفاده از یک شی Canvas برای نمایش هر تعداد صفحه کافی هم هست.

اگر همچنان نمی دونی چی کار کنی سورس کد MWT که تو وبلاگ هم معرفی کردمش رو بخون. در اون سورس Widget کلاسی هست که اطلاعات مربوط به هر پنجره رو نگه می داره و یک تابع paint داره که اون Widget رو می کشه. و فقط یک شی از کلاس Canvas وجود داره که توش لیستی از همه ی Widget های فعال رو داره و در تابع paint خودش تابع paint همه ی Widget های موجود رو به ترتیب صدا می کنه.
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   show a message canvas ON other canvas Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 17, 2008 8:08 am

من هم دقیقا همچین چیزی رو در fire API دیدم که می تونید استفاده کنید.
http://j2me.blogfa.com
prince-of-persia

تعداد پستها : 70
Registration date : 2008-05-26

پستعنوان: رد: show a message canvas ON other canvas   show a message canvas ON other canvas Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 17, 2008 1:12 pm

نه من از canvas ها به عنوان تابع استفاده نمیکنم . دید من به canvas تقریبا مثل form هست چون می تونم روش اشکالی مثل component رسم کنم و کلید ها رو کنترل کنم .
موقع زده شدن کلید ها میتونم کلید ها رو کنترل کنم و خیلی کار های دیگه.

حالا به نظر شما در یک canvas هم باید کنترل کنم که توی چه فرمی هستم
هم تمامی شرط ها رو چک کنم

یعنی ارن کد هایی که توی همه صفحه ها جمع بود حالا میاد توی keypress یک canvas

میشه یکم کار رو ساده تر کرد یعنی کنترل کلید ها توی هر کلاس بمونه ؟

ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: show a message canvas ON other canvas   show a message canvas ON other canvas Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 17, 2008 1:57 pm

آره چون در هر لحظه یک Widget می تونه active باشه پس در کلاس canvas همیشه activeWidget رو نگه دار و وقتی keyPressed در canvas صدا شد شما activeWidget.keyPressed رو صدا کن. بنابراین Widget علاوه بر تابع paint باید تابع keyPressed هم داشته باشه که توسط canvas صدا می شه.

show a message canvas ON other canvas
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» Form in Canvas
» modiriyate CANVAS ha