هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

j2mepolish

+9
reza.com0511
Meys@m
prince-of-persia
mohash
کمک
haamoon
leila5552
Admin
reza
13 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية
نويسندهپيام
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

j2mepolish - صفحة 2 Empty
پستعنوان: پاسخ   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة يونيو 20, 2008 2:49 pm

آدرس همه برنامه ها را می توانید یا با یک سرچ خیلی خیلی ساده بدست آورید یا درکتاب پولیش که در پستهای قبل معرفی شده آدرس آنها هست.خط فرمان هم همان dos است!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://j2me.blogfa.com
prince-of-persia

تعداد پستها : 70
Registration date : 2008-05-26

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة يونيو 27, 2008 1:45 am

سلام
من netbeanse 6.1
wtk 2.2
j2me polish
و cd n70 رو نصب کردم(فکر کنم دیگه نیازی به نصب simulator n70 نباشه)

اما وقتی یک پروژه polish می سازم نمیتونه برنامه رو اجرا کنه (یعنی شبیه ساز بالا نمیاد)

چه کار های دیگری باید انجام بدم ؟
راستی این polish مثلا یک سری کامپوننت های جالب به netbeans اضافه می کنه ؟
چه ابزار های جدیدی به برنامه نویس می ده ؟
و آیا اون ها visual هستند یا خیر ؟

با تشکر
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد يوليو 13, 2008 4:49 am

چون من با netbeans کار نکردم نمی تونم بگم مشکل چیه ولی می دونم باید target به اسم emulator رو تو xml صدا کنی یا اول test رو صدا کنی بعد target به اسم j2mepolish تا emulator بالا بیاد مثال:
ant clean test j2mepolish
ant clean emulator
اینا رو تو command line هم می تونی بزنی.
ولی در netbeans هم باید یه جوری بشه target های مختلف در build.xml رو صدا کرد سعی کن target به اسم emulator رو پیدا کنی و صداش کنی.

90 درصد کارهایی که j2mepolish می کنه visual و مربوط به کاپوننت های highlevel هست و نکته ی جالب اینجاست که کلاس های موجود در اون هم دقیقا مثل midp2 و کدتون رو لازم نیست اصلا تغییر بدید ولی یک render خوشگل از کار می گیره که گرافیکی ترش می کنه و کنترل اینکه گرافیک فرم تون چه جوری باشه در یک فایل جدا با فرمت css انجام می شه دقیقا مثل کارهایی که تو برنامه نویسی وب می کنن.

و دیگه هم نمی تونید توش از کامپوننت های
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد يوليو 13, 2008 4:50 am

چون من با netbeans کار نکردم نمی تونم بگم مشکل چیه ولی می دونم باید target به اسم emulator رو تو xml صدا کنی یا اول test رو صدا کنی بعد target به اسم j2mepolish تا emulator بالا بیاد مثال:
ant clean test j2mepolish
ant clean emulator
اینا رو تو command line هم می تونی بزنی.
ولی در netbeans هم باید یه جوری بشه target های مختلف در build.xml رو صدا کرد سعی کن target به اسم emulator رو پیدا کنی و صداش کنی.

90 درصد کارهایی که j2mepolish می کنه visual و مربوط به کاپوننت های highlevel هست و نکته ی جالب اینجاست که کلاس های موجود در اون هم دقیقا مثل midp2 و کدتون رو لازم نیست اصلا تغییر بدید ولی یک render خوشگل از کار می گیره که گرافیکی ترش می کنه و کنترل اینکه گرافیک فرم تون چه جوری باشه در یک فایل جدا با فرمت css انجام می شه دقیقا مثل کارهایی که تو برنامه نویسی وب می کنن.

و دیگه هم نمی تونید توش از کامپوننت های netbeans استفاده کنید، البته بگم کار حرفه ای باهاش انقدرها هم آسون نیست، باگ های زیادی داره و برای برنامه های فارسی کارتون خیلی سخت تر هم می شه.
Meys@m

Meys@m

تعداد پستها : 66
Registration date : 2008-07-29

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة أغسطس 01, 2008 5:08 am

سلام
ببخشید ، من در این تاپیک لینک درستی برا دانلود ندیدم.
برا همین ، آدرس صفحه اصلی سایت رو میذارم که دوستان میتونن از صفحه اول سایت ، برنامه رو دانلود کنند :
http://j2mepolish.org/cms
یا علی!
http://anarnet.mihanblog.ir
Meys@m

Meys@m

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت أغسطس 02, 2008 1:19 pm

من وقتی که میخوام پولیش رو نصب کنم ، دو تا مشکل دارم :

1 . یه جایی هست باید آدرس wtk بدم ، این دیگه چیه؟
2 . بعد از اونجایی که باید آدرس بدم خطای زیر رو میده :

j2mepolish - صفحة 2 Xtp998csq2m9o5b10o59

ممنون میشم راهنماییم کنید.
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت أغسطس 02, 2008 1:30 pm

Meys@m نوشته است:
من وقتی که میخوام پولیش رو نصب کنم ، دو تا مشکل دارم :

1 . یه جایی هست باید آدرس wtk بدم ، این دیگه چیه؟
2 . بعد از اونجایی که باید آدرس بدم خطای زیر رو میده :

j2mepolish - صفحة 2 Xtp998csq2m9o5b10o59

ممنون میشم راهنماییم کنید.

WTK یعنی Wireless Toolkit که همون پک هست که شرکت های موبایل و sun می ده که حاوی لایبرری های j2me و emulator و tool های ساخت و مدیریت پروژه j2me هست.
باید دانلود و نصب کنی. البته netbeans هم یه جایی تو خودش باید داشته باشه ولی کجا نمی دونم scratch
Meys@m

Meys@m

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت أغسطس 02, 2008 1:34 pm

ممنون ازت.
یعنی من الان که netbeans رو دارم دیگه نمیخواد اونو دانلود کنم؟
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت أغسطس 02, 2008 1:38 pm

من الان دیدم. تو فولدر mobility در فولدر اصلی netbeans یه فایلی به اسم WTKx.x.x باید باشه اون همونه که شما می خوایید آدرس اون رو بده ببین درست می شه.
در مورد این پیغام هم ممکن که خوب فضای کافی برای نصب نداشته باشی یا اگر vista داری باید فایل .bat که کنار فایل نصب ایجاد شده رو run as administrator کنی.
Meys@m

Meys@m

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت أغسطس 02, 2008 1:50 pm

نقل قول :
من الان دیدم. تو فولدر mobility در فولدر اصلی netbeans یه فایلی به اسم WTKx.x.x باید باشه اون همونه که شما می خوایید آدرس اون رو بده ببین درست می شه.
در مورد این پیغام هم ممکن که خوب فضای کافی برای نصب نداشته باشی یا اگر vista داری باید فایل .bat که کنار فایل نصب ایجاد شده رو run as administrator کنی.
اقا خیلی ممنون.
درست درست شد!
الان نصب کردم ، تموم شد رفت.
بازم ممنون.
j2mepolish - صفحة 2 2uge4p4 j2mepolish - صفحة 2 8 j2mepolish - صفحة 2 6
Meys@m

Meys@m

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد أغسطس 03, 2008 4:38 am

سلام
من J2ME Polish رو نصب کردم ، حتی NetBeans آپدیت هم شد ، ولی موقع به کار انداختن ماژول ها یه خطا میده که ورژن 1.10 باید نصب شه ، در حالی که ورژنی که من نصب کردم 1.9.1 و این آخریم ورژن پولیش ، ضمنا من از ورژن 6 نت بینز استفاده میکنم.
چیکار کنم؟
reza.com0511

تعداد پستها : 40
Registration date : 2008-08-31

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس سبتمبر 04, 2008 5:23 pm

سلام.آيا j2me polish محدوديت بري گوشي خاصي نداره يعني پروژه هايي كه باهاش كار شده رو همه گوشيها اعم از نوكيا وسوني اريكسون اجرا ميشه؟ يا فقط برا نوكياست؟
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 05, 2008 2:06 am

محدودیتی نداره
haghi.mahdi

تعداد پستها : 25
Registration date : 2008-08-03

پستعنوان: error platform   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 09, 2008 11:59 pm

سلام دوستان
من j2me polish رو در netbeans 6.5 نصب کردم .ولی وقتی از اون یک new project میسازم پروژه من در قسمت پنجره project نمایش داده نمیشه.و وقتی که میخوام همون پروزه ای که ساختم رو openکنم error میگیره که در
error in project xml:'sonyEricsson :platform6 hn configuration is not valid
البته وقتی همون اول پروژه که ساخته میشه در قسمت devices قسمت sonyericsson انتخاب شده نمیدونم این مشکل چیه و چه طور حل میشه ممنون میشم کمکم کنید
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 10, 2008 1:28 am

haghi.mahdi نوشته است:
سلام دوستان
من j2me polish رو در netbeans 6.5 نصب کردم .ولی وقتی از اون یک new project میسازم پروژه من در قسمت پنجره project نمایش داده نمیشه.و وقتی که میخوام همون پروزه ای که ساختم رو openکنم error میگیره که در
error in project xml:'sonyEricsson :platform6 hn configuration is not valid
البته وقتی همون اول پروژه که ساخته میشه در قسمت devices قسمت sonyericsson انتخاب شده نمیدونم این مشکل چیه و چه طور حل میشه ممنون میشم کمکم کنید

سلام، من با پلاگین netbeans ش کار نکردم ولی پلاگین eclipse ش خیلی باگ داره و مشکل آفرین هست.
ولی کاری که پلاگین انجام می ده در حد درست کردن فایل build.xml اولیه است. پیشنهاد من اینه که اصلا از پلاگین استفاده نکنید. بجاش یک پروژه ی جاوای معمولی بسازید و فایل build.xml هم خودتون بسازید و اگر نمی دونید چه جوری یکی از فایل های sample رو نگاه کنید یا همون رو کپی کنید. و کنار پروژه قرار بدید حالا فایل build.xml رو build کنید.
haghi.mahdi

تعداد پستها : 25
Registration date : 2008-08-03

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 10, 2008 2:57 am

سلام
راستش رو بخواهید من xml زیاد بلد نیستم.من این کاری که گفتید کردم بعد تو netbeans پروژه رو open کردم اما.فایل build.xml رو build نمیکنه این error رو میده.
.
كد:
proguard: Error: You have to specify '-keep' options for the shrinking step.

C:\Documents and Settings\Tavangar\My Documents\NetBeansProjects\MobileApplication1\build.xml:66: ProGuard was unable to obfuscate - got return value [1].
BUILD FAILED (total time: 48 seconds)

میدونم که مشکل از proguard است و باید keep رو به اون اضافه نم ولی نمیدونم چه طور و چهگونه
ممنون
hosseinjn

تعداد پستها : 2
Registration date : 2008-09-30

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 2:25 am

سلام، خسته نباشید
من با j2me polsih کار کردم و می دونم راه اندازیشم چطوریه.
ولی مشکلی که با اون دارم در متون فارسیه
فایل های من به صورت utf-8 ذخیره شده اند و در فراخوانی متون هم مشکلی ندارم. نمایش متون روی موبایل های نوکیا هم مشکلی نداره و برنامه درست اجرا می شه ولی روی موبایل های سونی اریکسون متن فارسی به صورت برعکس (Reverse) نمایش داده میشه.
می دونم هم که مشکلم از فونت به کار رفته هستش ولی نحوه ساختن فونت فارسی در j2me polish و کاربرد اونو بلد نیستم
اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 1:56 pm

با توضیحاتی که دادی، شما داری از Font خود گوشی استفاده می کنی. گوشی سونی اریکسون فارسی رو هم از چپ به راست می نویسه و این مشکل پیش می یاد. برای استفاده از bitmapfont باید در css برای هر آیتمی که می خوای font-bitmap: salam.bmf رو اضافه کنی که salam.bmf آدرس به فایل فونت شماست.
البته bitmapfont در polish هم همین مشکل رو داره و متن رو برعکس چاپ می کنه Rolling Eyes، الگوریتم shaping هم نداره یعنی باید اول، وسط، آخر بودن هر حرف رو تو متن خودتون تشخیص بدید و از unicode اش استفاده کنید، نرم افزار fontcreator در فولدر J2ME-Polish\bin هست کافی بهش فونت ttf رو بدید و کارکترهایی که نیاز دارید ولی این برنامه هم باگ داره و کارکترها کمی توهم می رن Sad
hosseinjn

تعداد پستها : 2
Registration date : 2008-09-30

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 03, 2008 1:10 am

سلام آقا haamoon
ممنون از لطفتون
من با fontcreator هم کار کردم ولی نتونستم فونت tahoma رو که فارسی هم نشون بده رو بسازم
اگه امکانش هست یک نمونه فایل bmf رو برای من ارسال کنید که فونت Tahoma رو به همراه کاراکتر های فارسی داشته باشه ممنون می شم
با تشکر
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 03, 2008 5:39 am

دانلود کن:
http://rapidshare.com/files/150526284/tahoma.bmf

برای ساختش از این char map استفاده کن:
ﺁﺂﺍﺎﻼﻻﺏﺐﺑﺒﭖﭗﭘﭙﺕﺖﺗﺘﺙﺚﺛﺜﺝﺞﺟﺠﭺﭻﭼﭽﺡﺢﺣﺤﺥﺦﺧﺨﺩﺪﺫﺬﺭﺮﺯﺰﮊﮋﺱﺲﺳﺴﺵﺶﺷﺸﺹﺺﺻﺼﺽﺾﺿﻀﻁﻂﻃﻄﻅﻆﻇﻈﻉﻊﻋﻌﻍﻎﻏﻐﻑﻒﻓﻔﻕﻖﻗﻘﻙﻚﻛﻜﮒﮓﮔﮕﻝﻞﻟﻠﻡﻢﻣﻤﻥﻦﻧﻨﻭﻮﻩﻪﻫﻬﻱﻲﻳﻴ0123456789:-؟.

همون طور که گفتم j2mepolish با فارسی مشکل داره.
امیدوارم خودت دیگه بتونی فونت بسازی.
vvampirevv

تعداد پستها : 19
Registration date : 2008-10-30

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس أكتوبر 30, 2008 12:40 am

سلام برای اینکه مشکل فارسی نویسی رو در گوشی های sonyericsson حل کنی نیازی نیست فونت بسازی و فقط کافیه یک converter بنویسی که کلمات فارسیو به اون چیزی که sonnyericsson میفهمه تبدیل کنه
من یکم راهتماییت می کنم بقیش با خودت. وقتی شما یک کلمه فارسی با یونیکد می نویسی برنامه تفاوتی بین یونیکد حروف اول وسط و آخر قائل نمیشه و فرض بر اینه که Editor متن باید خودش عاقل باشه. بطور مثال در کلمه "تست" اگر یونیکد ت اول و ت آخر رو نگاه کنی میبینی که یکیه!!! گوشیهای نوکیا عاقلند خودشون اینو تشخیص میدن و کلمرو درست نشون میدن اما sonnyericsson اینجوری نیست و چون unicode ت اول و آخر یکیه اونم مثل هم نشونشون میده و برعکس .بنابراین تو باید یه برنامه بنویسی که اولا کلمرو بگیره جایه حروفو تشخیص یده و یونیکد مناسبو تولید کنه.ثانیا اونو برعکس کنه مثلا کلمه "تست فارسی" باید به "ﻲﺳﺭﺎﻓ ﺖﺴﺗ" تبدیل بشه تا sonnyericsson اونو درست نشون بده.
موفق باشی

hosseinjn نوشته است:
سلام، خسته نباشید
من با j2me polsih کار کردم و می دونم راه اندازیشم چطوریه.
ولی مشکلی که با اون دارم در متون فارسیه
فایل های من به صورت utf-8 ذخیره شده اند و در فراخوانی متون هم مشکلی ندارم. نمایش متون روی موبایل های نوکیا هم مشکلی نداره و برنامه درست اجرا می شه ولی روی موبایل های سونی اریکسون متن فارسی به صورت برعکس (Reverse) نمایش داده میشه.
می دونم هم که مشکلم از فونت به کار رفته هستش ولی نحوه ساختن فونت فارسی در j2me polish و کاربرد اونو بلد نیستم
اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس أكتوبر 30, 2008 3:39 am

salam mitunid az in patch estefade konid ke daghighan hamin karo mikone.
http://j2me.blogfa.com/post-102.aspx
vvampirevv

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة أكتوبر 31, 2008 11:43 pm

این patch در مورد برنامه هایی که با j2me polish نوشته شده جواب میده؟ من که فکر نکنم.
haamoon نوشته است:
haamoon

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت نوفمبر 01, 2008 2:01 am

vvampirevv نوشته است:
این patch در مورد برنامه هایی که با j2me polish نوشته شده جواب میده؟ من که فکر نکنم.
haamoon نوشته است:

بله جواب می ده، فکر کنید. lol!
vvampirevv

پستعنوان: رد: j2mepolish   j2mepolish - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت نوفمبر 01, 2008 4:48 am

هیچ برنامه نویس حرفه ای نمیاد یک برنامه بنویسه بعد اونوو با یک برنامه دیگه patch کنه . راه حل شما بدرد برنامه های آماده می خوره .ضمن اینکه در polish اگر از localization استفاده کنی چون کلیه پیامها توی یک فایل جداگانه بنام messages.txt ذخیره میشه دیگه این patch کار نمیکنه والیته ایرانیا همیشه دنبال راحتترین راه حل هستند نه راه حل اساسی و اصولی و راه حل شما بدردشون می خوره.
haamoon نوشته است:
vvampirevv نوشته است:
haamoon نوشته است:

بله جواب می ده، فکر کنید. lol!

j2mepolish
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 2 از 3رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-
» j2mepolish