هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

سوالات افراد تازه کار

+3
Admin
haamoon
00110
7 مشترك
رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
نويسندهپيام
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

سوالات افراد تازه کار Empty
پستعنوان: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالجمعة يونيو 06, 2008 1:45 am

راستش این تاپیک رو به خاطر اینکه خودم زیاد سوال داشتم باز کردم و به خاطر اینکه بی نظمی نشه تاپیک کلی زدم افرادی هم که تازه اشنا میشن میتونن اینجا سوالاتشون رو بپرسن و یه نگاه بندازن به سوالات بقیه ... Wink
دیگر دوستان هم که از این مرحله گذشتن اذیت نشن .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
00110

پستعنوان: SDK / JRE / JDK   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالجمعة يونيو 06, 2008 1:48 am

اگه میشه بفرمایید فرق SDK / JRE / JDK چیه ؟؟؟ واسه یرنامه نویسی موبایل کدوم لازمه ؟؟؟
یکی میگه SDK نصب کن اون یکی رو نه ، یکی میگه JRE نصب کن اون یکی رو نه و...
confused

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در الجمعة يونيو 06, 2008 1:49 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !!!)
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأحد يونيو 08, 2008 11:56 pm

JRE:Java Runtime Inviroment
ماشین مجازی جاوا است که بایت کد جاوا رو اجرا می کنه.

JDK: Java Development Kit
شامل JRE و همچنین ابزار کمکی کامپایل ،debug ،سلخت javadoc و... است.

SDK:
این یکی رو نمی دونم مخفف چیه ولی همه ی تولید کننده های موبایل یه چیزی با همین نام می دن بیرون که شامل ابزار debug ,ساخت jar، preverify و emulator هست.
شما باید اول JDK رو نصب کنی و بعد SDK.
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالإثنين يونيو 09, 2008 3:48 am

ممنون از توجهتون

ببینم تعریف متغیر به این صورت چه معنی داره ؟؟؟
[/code]int i/j;[code]

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در الإثنين يونيو 09, 2008 3:52 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !)
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالخميس يونيو 12, 2008 8:11 am

00110 نوشته است:
ممنون از توجهتون

[/code]int i/j;[code]
کسی جواب این سوال رو نمیدونه ؟؟؟

اگه میشه در مورد this هم یه کم توضیح بدید من نمی فهمم که یعنی چی Question
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالخميس يونيو 12, 2008 1:23 pm

مورد اول رو من هم دقیقا نمی دونم.اگر از دوستان کسی می دونه توضیح بده
در مورد this یعنی شی جاری .یک اشاره گر است به شی که مورد استفاده است.برای راحت تر کردن کد نویسی به کار می رود
http://j2me.blogfa.com
00110

پستعنوان: !!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالخميس يونيو 12, 2008 11:26 pm

Admin نوشته است:
مورد اول رو من هم دقیقا نمی دونم.اگر از دوستان کسی می دونه توضیح بده
در مورد this یعنی شی جاری .یک اشاره گر است به شی که مورد استفاده است.برای راحت تر کردن کد نویسی به کار می رود

1) مثله اینکه به جای نام شی جاری this مینویسیم ؟؟؟
2) فقط واسه راحتی و جستجو نکردن نام هست ؟؟؟
3) یه چیزی مثله super که سازنده کلاس بالا رو فراخوانی میکنه ؟؟؟
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالجمعة يونيو 13, 2008 1:33 pm

من داشتم مطالبتون رو تو وبلاگ از اول بررسی میکردم چند مورد از اموزشهارو جلو رفتم بعد یک دفعه دیدم از یه برنامه ساده پریدین به برنامه های خیلی سخت لطفا به فکر کسایی که تازه شروع کردن هم باشید ...

من یه سوال واسم پیش اومد ممنون میشم اگه جواب بدید:
مثلا من تو برنامه یه TextBox یا List قرار دادم حالا Start یک بار اجرا میشه بعد متن TextBox عوض میشه یا اینکه یه گزینه دیگه از List انتخاب میشه حالا این رویداد رو چطور میشه تشخیص داد و کنترل کرد ؟؟؟
من از getString مثلا میخوام استفاده کنم نمیشه میخوام بدونم وقتی که یه رویداد اتفاق میوفته کدوم کلاس یا روال اونو کنترل میکنه ؟؟؟
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأحد يونيو 15, 2008 5:02 am

در شی list برای فهمیدن اینکه در حال حاضر چه گزینه یا گزینه هایی انتخاب شده است از متد getSelectedIndex استفاده کنید.در text هم اگر اشتباه نکنم همان getString است.شما با اینها مشکلی دارید؟
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأحد يونيو 15, 2008 12:26 pm

Admin نوشته است:
در شی list برای فهمیدن اینکه در حال حاضر چه گزینه یا گزینه هایی انتخاب شده است از متد getSelectedIndex استفاده کنید.در text هم اگر اشتباه نکنم همان getString است.شما با اینها مشکلی دارید؟
عزیز اینارو میدونم ولی نمیدونم کجا استفاده کنم ؟؟؟ تو کدوم کلاس ؟؟؟ مثلا StartApp یه بار اجرا میشه تموم حالا text که عوض میشه دوباره StartApp که اجرا نمیشه اینو میخوام بدونم که کدوم کلاس یا روال اجرا میشه اینارو کجا باید بنویسم ؟؟؟ confused
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأحد يونيو 15, 2008 1:51 pm

اینها رو معمولا در commandAction چک می کنند دوست عزیز.راجع بهشون توی PDF های آموزشی بلاگ توضیح داده شده
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالثلاثاء يونيو 17, 2008 3:41 am

Admin نوشته است:
اینها رو معمولا در commandAction چک می کنند دوست عزیز.راجع بهشون توی PDF های آموزشی بلاگ توضیح داده شده
من فکر میکنم این commandAction زمانی اجرا میشه که ما یه دکمه رو بزنیم من میخوام که وقتی متنه TextBox عوض میشه مثلا Ticker اون متن رو نشون بده همزمان و بدون اینکه من دکمه ای رو بزنم ...

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در الثلاثاء يونيو 17, 2008 7:46 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !!!)
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأربعاء يونيو 18, 2008 4:54 am

سلام. javadoc مربوط به کلاس Item رو نگاه بنداز تابع notifyStateChange به نظر وقتی محنویات Item عوض می شه توسط Screen صدا زده می شه. من تا حالا ازش استفاده نکردم ولی ممکن کار کنه! حالا شما باید یه کلاس از TextField مشتق کنی و توش این تابع رو override بکنی.
راهی که استفاده کردم. یک کلاس بنویس که از TextField مشتق شده باشه و implements Runnable توی تایع run هر چند وقت یک بار(مثلا 5 ثانیه) توش محتویات TextField رو با مقدار قبلی مقایسه کن و اگر تغییر کرده بود متن Ticker رو آپ دیت کن.
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأربعاء يونيو 18, 2008 5:01 am

00110 نوشته است:
ممنون از توجهتون

[/code]int i/j;[code]
لااقل تو جاوا معنی نداره.
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالخميس يونيو 19, 2008 1:29 pm

haamoon نوشته است:
سلام. javadoc مربوط به کلاس Item رو نگاه بنداز تابع notifyStateChange به نظر وقتی محنویات Item عوض می شه توسط Screen صدا زده می شه. من تا حالا ازش استفاده نکردم ولی ممکن کار کنه! حالا شما باید یه کلاس از TextField مشتق کنی و توش این تابع رو override بکنی.
راهی که استفاده کردم. یک کلاس بنویس که از TextField مشتق شده باشه و implements Runnable توی تایع run هر چند وقت یک بار(مثلا 5 ثانیه) توش محتویات TextField رو با مقدار قبلی مقایسه کن و اگر تغییر کرده بود متن Ticker رو آپ دیت کن.

به نظرم توی اشیا highlevel مثل text از اینجور event ها نداریم.در ضمن برای delay کردن به مدت مثلا 5 ثانیه می شه از thread.sleep(5000) استفاده کرد.من امتحان کردم توی wtk جواب نداد روی گوشی رو نی دونم ولی شنیدم توی سونی اریکسون جواب می ده ولی روی نوکیا نه
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالخميس يونيو 19, 2008 2:38 pm

من این کار رو کردم و جواب گرفتم:
this.wait(5000);
شی هم implements Runable کرده بودم و این کار رو هم در تابع run() انجام دادم.
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالخميس يونيو 19, 2008 3:01 pm

بسیار خوب.ممنون
شما روی کدام گوشی جواب گرفتی امیر جان؟
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالجمعة يونيو 20, 2008 6:25 am

W810
6630
6200
یه چیز دیگه j2mePolish هم برای اینکه هر چند وقت یک بار Screen رو refresh کنه از Thread.sleep استفاده کرده و خوب روی همه ی گوشی ها داره جواب می گیره! در AnimationThread.java
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 12:23 am

haamoon نوشته است:

خیلی ممنون با راهنمایی شما تونستم پیدا کنم تقریبا شبیه استدلال شما بود و چون فکر کردم همه به این نیاز داشته باشن اونو تو یه برنامه کوچیک گذاشتم اینجا :
كد:
http://j2me.forumfa.net/forum-f1/topic-t113.htm

بازم ممنون cheers
00110

پستعنوان: canvas   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 9:36 am

بازم سلام خیلی خیلی ممنون که کمک میکنید I love you

من چند تا مشکل با این canvas دارم :
1) چرا اینجا میگه ارگمان ها اشتباه است ؟؟؟
كد:
        g.drawString("Canvas",0,0,g.HCENTER | g.VCENTER);

2) فقط از canvas میشه واسه کارهای گرافیکی استفاده کرد ؟؟؟ من نمیفهمم ...
من الان متلا میخوام که همراه این canvas یه TextBox هم داشته باشم چی کار باید بکنم ؟؟؟

ممنون و خدا قوت

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در السبت يونيو 21, 2008 9:38 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !!!)
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 11:06 am

00110 نوشته است:

كد:

من الان متلا میخوام که همراه این canvas یه TextBox هم داشته باشم چی کار باید بکنم ؟؟؟

ممنون و خدا قوت
اگر اشتباه نکنم g.VCENTER و g.HCENTER رو نمی تونید با هم به کار ببرید.یا باید به صورت عمودی در وسط صفحه بنویسید یا افقی Very Happy
در حالت معمولی نمی تونید از textbox در canvas استفاده کنید چون اولی جز کنترل های highlevel و دومی جز کنترلهای lowlevel هستند.ولی یکسری api ها مانند polish و synclast اومدن و text داخل canvas طراحی کردن که باید از اونها استفاده کنید
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 11:18 am

Admin نوشته است:
00110 نوشته است:

كد:

ممنون و خدا قوت
اگر اشتباه نکنم g.VCENTER و g.HCENTER رو نمی تونید با هم به کار ببرید.یا باید به صورت عمودی در وسط صفحه بنویسید یا افقی Very Happy
در حالت معمولی نمی تونید از textbox در canvas استفاده کنید چون اولی جز کنترل های highlevel و دومی جز کنترلهای lowlevel هستند.ولی یکسری api ها مانند polish و synclast اومدن و text داخل canvas طراحی کردن که باید از اونها استفاده کنید
ممنون ولی من تنها هم استفاده کردم نشد ... Neutral

در ضمن چرا دیگه اموزشهای PDF رو ادامه نمیدید ؟؟؟ مباحث پیشرفته رو هم بگید لطفا Wink
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالسبت يونيو 21, 2008 2:27 pm

سلام.
1-این ثوابت static تعریف شدن پس بهتره که مثل Graphics.HENTER استفاده بشن.
2-VCENTER اصلا اینجا نمی تونه استفاده بشه(اصلا معنیش یعنی چی؟ شاید منظورتونGraphics.BASELINE)
3-وقتی دارید در مورد layout متن صحبت می کنید هم باید در جهت x و هم در جهت y با هم | کنید مثل:
Graphics.TOP | Graphics.HCENTER
Graphics.BASELINE | Graphics.LEFT
...
تکی جواب نمی ده.
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأحد يونيو 22, 2008 7:47 am

از اقای شبان به خاطر کمکهاشون ممنونم Wink

من اول یه فرم رو نشون میدم بعد وقتی که یه دکمه زده میشه یه Alert نشون میدم بعد اون از برنامه خارج میشه من میخوام که دوباره بعد اینکه Alert رو دید به فرم برگرده چی کار میتونم بکنم ؟؟؟

>>> ببخشید که کد رو نمیزارم چون اینجا کدها به هم مبخوره بد میشه

اين مطلب آخرين بار توسط 00110 در الأحد يونيو 22, 2008 7:48 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : !!!)
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار Icon_minitimeالأحد يونيو 22, 2008 7:57 am

00110 نوشته است:
از اقای شبان به خاطر کمکهاشون ممنونم Wink

من اول یه فرم رو نشون میدم بعد وقتی که یه دکمه زده میشه یه Alert نشون میدم بعد اون از برنامه خارج میشه من میخوام که دوباره بعد اینکه Alert رو دید به فرم برگرده چی کار میتونم بکنم ؟؟؟

>>> ببخشید که کد رو نمیزارم چون اینجا کدها به هم مبخوره بد میشه
خب دوباره در setCurrent بیاید form رو بذارید

سوالات افراد تازه کار
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 4رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-