هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

سوالات افراد تازه کار

+3
Admin
haamoon
00110
7 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
نويسندهپيام
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Empty
پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين يونيو 23, 2008 2:02 am

Admin نوشته است:
00110 نوشته است:
از اقای شبان به خاطر کمکهاشون ممنونم Wink

من اول یه فرم رو نشون میدم بعد وقتی که یه دکمه زده میشه یه Alert نشون میدم بعد اون از برنامه خارج میشه من میخوام که دوباره بعد اینکه Alert رو دید به فرم برگرده چی کار میتونم بکنم ؟؟؟

>>> ببخشید که کد رو نمیزارم چون اینجا کدها به هم مبخوره بد میشه
خب دوباره در setCurrent بیاید form رو بذارید
اره ممنون اینو میدونم اینجوری نه ...
نشد ، اینو ببینید :

كد:
display.setCurrent( a, next );

من میخوام بدونم که اینجا بعد a، ا next هم به نمایش در میاد ؟؟؟ این معنیش اینه ؟؟؟
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين يونيو 23, 2008 3:12 am

اگر a یعنی alert و next همون فرمی باشه که می گید بله معنیش همینه .فقط یک چیزی هست اگر alert شما از نوعی زمانی باشد پس از پایان زمان نمایش فرم خود به خود نمایش داده می شود اگر نه با دکمه done یا ok که در alert هست به form خواهید رفت
http://j2me.blogfa.com
romeo_1593

تعداد پستها : 19
Registration date : 2008-06-30

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين يونيو 30, 2008 3:43 am

دوستان ميشه كمكم كنين بگيدكه جريان اين مشكل illegal character تو اين دستور چسه ؟ من متوجه نشدم ... ممنون
‍ChoiceGroup select = new ChoiceGroup("جدول آماري استان",Choice.EXCLUSIVE);
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين يونيو 30, 2008 7:19 am

فکر می کنم به خاطر فرمت فایل برنامه تون حروف فارسی رو مستقیم نمی تونید تو سورس جاوا استفاده کنید 2 تا راه وجود داره:
1- تغییر فرمت فایل برنامه تون.
2-تبدیل این کارکترها به معادل یونی کد.
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين يونيو 30, 2008 10:10 pm

چند تا سوال اساسي برام پيش اومده :
1. من تو يه فرم يه CHOICEGROUP تعريف كردم ولي كرسر فقط روي گزينه اول مونده و اجازه انتخاب گزينه بعدي رو هم نميده .
2. از دستوري كه توي PDF وبلاگ گذاشته بوديد براي ژيدا كردن اينكه چه گزينه اي انتخاب شده استفاده كردم ولي ارور ميده و ميگه كلاس اون وجود نداره .
3. من ميخوام با توجه به اينكه چه گزينه اي رو از توي CHOICEGROUP انتخاب ميكنه يه سري اطلاعات توي يه TABLE نمايش بده ، حالا چه راهي براي ذخيره اطلاعات پيشنهاد ميكنيد و طريقه اين كار چيه . چجوري بايد اين اطلاعات رو بخونم از تو گوشي كه بتونم توي TABLE نمايشبدم و در آخر چجوري بفرستمشون روي TABLE .

راستي تا يادم نرفته من دكمه هاي خروجم برنامه رو بر ميگردونه به فرم اول چيكار كنم كه با زدن Exit بطور كامل از برنامه خارج بشه .
ممنننننننننننننننننننننووووووووووووووونننننننننننننننننننننننننن
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 01, 2008 2:39 am

romeo_1593 نوشته است:
چند تا سوال اساسي برام پيش اومده :
1. من تو يه فرم يه CHOICEGROUP تعريف كردم ولي كرسر فقط روي گزينه اول مونده و اجازه انتخاب گزينه بعدي رو هم نميده .
2. از دستوري كه توي PDF وبلاگ گذاشته بوديد براي ژيدا كردن اينكه چه گزينه اي انتخاب شده استفاده كردم ولي ارور ميده و ميگه كلاس اون وجود نداره .
3. من ميخوام با توجه به اينكه چه گزينه اي رو از توي CHOICEGROUP انتخاب ميكنه يه سري اطلاعات توي يه TABLE نمايش بده ، حالا چه راهي براي ذخيره اطلاعات پيشنهاد ميكنيد و طريقه اين كار چيه . چجوري بايد اين اطلاعات رو بخونم از تو گوشي كه بتونم توي TABLE نمايشبدم و در آخر چجوري بفرستمشون روي TABLE .

راستي تا يادم نرفته من دكمه هاي خروجم برنامه رو بر ميگردونه به فرم اول چيكار كنم كه با زدن Exit بطور كامل از برنامه خارج بشه .
ممنننننننننننننننننننننووووووووووووووونننننننننننننننننننننننننن

در مورد اشکال اول و دوم انقدر کلی گویی کردین که نمی تونم کمکی کنم. ولی ممکن مشکل از cast کردن عناصر داخل فرم باشه.اصلا چه Exception می ده؟ ClassNotFound که خیلی بعیده باشه.
3-الان مشکل شما چیه؟ اگر می خوایین اطلاعات رو ذخیره کنید از کلاس RecorStore استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به javadoc رجوع کنید. برای نمایش در Table اگر دارین از netbeans استفاده می کنید. برای هر فیلد جدول باید دیتا رو از RecordStore بخونید و اطلاعات اون رو set کنید.
کلا شما اگر این دوتا کار رو بکنید از برنامه خارج می شین
distroyapp(true);
notifyDistroy();
که هر دو از توابع MIDlet هستند بنابراین در CommandAction ترتیبی بدین که اگر دکمه ی Exit فشار داده شد. این دوتا تابع call بشن.
اگر کمک بیشتر می خوایین اصولا باید تکه مشکل دار سورس و stack trace رو برامون بفرستید.
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 01, 2008 5:19 am

خوب فكر ميكنم بهتذه يكي يكي مشكلام رو مطرح كنم .
اول اينكه من يه فرم درست كردم كه توش چند تا گزينه تو يه choicegroup هست كه بايد به ازاي انتخاب هر كدوم يه سري اعداد يا متن رو در table نمايش بده . لطفا در اين خصوص راهنماييم كنين .
سوالات در اين خصوص :
چجوري بايد بفهمم كه كاربر كدوم گزينه رو انتخاب كرده ؟ (لطفا يه مثال كاربردي جدا از pdf هاي وبلاگ بزنيد .)
توصيه ميكنيد براي سرعت بالا در نمايش اون از اطلاعات اعداد و متن رو به چه فرمتي ذخيره كنم و راه اين كار چيه و چجوري بايد نمايششون بدم تو table . قطعا بايد به يه راهي شماره سلول رو در نظر بگيرم و اطلاعات رو در سلول مورد نظر وارد كنم ديگه ولي چجوري .
اگر يه برنامه معرفي كنيد كه يه سري متن رو كه از قبل ذخيره شده و در يك table نمايش بده كه بتون سورس كد رو ببينم به احتمال قريب به يقين خيلي از جوابهاي سوالاتمو ميتونم پيدا كنم .
ممنون afro
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 01, 2008 7:06 am

romeo_1593 نوشته است:
اول اينكه من يه فرم درست كردم كه توش چند تا گزينه تو يه choicegroup هست كه بايد به ازاي انتخاب هر كدوم يه سري اعداد يا متن رو در table نمايش بده . لطفا در اين خصوص راهنماييم كنين .
سوالات در اين خصوص :
چجوري بايد بفهمم كه كاربر كدوم گزينه رو انتخاب كرده ؟ (لطفا يه مثال كاربردي جدا از pdf هاي وبلاگ بزنيد .)
توصيه ميكنيد براي سرعت بالا در نمايش اون از اطلاعات اعداد و متن رو به چه فرمتي ذخيره كنم و راه اين كار چيه و چجوري بايد نمايششون بدم تو table . قطعا بايد به يه راهي شماره سلول رو در نظر بگيرم و اطلاعات رو در سلول مورد نظر وارد كنم ديگه ولي چجوري .
اگر يه برنامه معرفي كنيد كه يه سري متن رو كه از قبل ذخيره شده و در يك table نمايش بده كه بتون سورس كد رو ببينم به احتمال قريب به يقين خيلي از جوابهاي سوالاتمو ميتونم پيدا كنم .
ممنون afro
برای فهمیدن گزینه انتخاب شده از متد getSelectedIndex استفاده کنید
برای جدول هم نگاهی به لینک بیندازید
كد:

http://j2me.blogfa.com/post-54.aspx
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 01, 2008 1:43 pm

Admin نوشته است:
romeo_1593 نوشته است:
سوالات در اين خصوص :
ممنون afro
برای فهمیدن گزینه انتخاب شده از متد getSelectedIndex استفاده کنید
برای جدول هم نگاهی به لینک بیندازید
كد:

http://j2me.blogfa.com/post-54.aspx
ممنون
با اجازه استاد فکر کنم اینطوری راحت تر متوجه بشن :
برای فهمیدن متن گزینه انتخاب شده :

كد:
STRING=Choice.getString(Choice.getSelectedIndex());X

لینک tableitem هم تغییر کرده :
كد:
http://www.netbeans.org/kb/55/custom-tableitem.html
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 01, 2008 2:17 pm

romeo_1593 نوشته است:
سوالات در اين خصوص :
ممنون afro
من هم یک توضیح کوچک بدم که کامل کامل بشه:
اول اینکه روش دیگه ای جز ست کردن مقدار تک تک سلول ها نیست شما فکر کن میخوای 1000 تا سل رو ست کنی(البته این رقم برای موبایل خیلی زیاده و حتما تو نشون دادن دیتا کند می شه) برای هر کدوم یک بار تابع ست کردن سل رو صدا کنی با یک پروسسور 200MHZ (که کف cpu موبایل) در کمتر از 20ms این کار انجام می شه.(تازه اگر توی تابع نسبتا شلوغ باشه.)
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 01, 2008 9:42 pm

دوستان يك دنيا ممنون . در مورد TABLE هم مشكل اينجاست كه تو سايت netbeans از .setvalue استفاده كرده در صورتي كهئ اصلا همچين دستوري رو نميتونه تشخيص بده و بعنوان ارور معرفي ميكنه .
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 02, 2008 12:04 am

به لطف كمك و راهنمايي همه دوستان عزيز در اينجا تونستم مشكل رو حل كنم و الان در خصوص مسايلي كه عنوان كرده بودم مسكلي ندارم ، حالا يه دردسر جديد براي استيد دارم lol!
اونم اينه كه حالا بايد يه سري فايل رو از ديتا بيس بخونم و با انتخاب هر كدوم از گزينه هاي CHOICEGROUP اطلاعات مربوط به اون رو از ديتا بيس بخونم و در TABLE بريزم .
حالا اينكه از چه نوع ديتا بيسي ميشه استفاده كرد و اينكه چجوري بايد تنظيمش كرد و بقيه موارو مربوطه رو اصلا بلد نيستم . اگر ممكنه ميخوام يه مرجع برام معرفي كنين كه در اين خصوص بتونه كمكم كنه .
و ديگري اينكه در NEATBEANS چيزي شبيه GRID در VB وجود داره يا نه كه ستون و سطر اول رو نگه داره و بقيه ستون ها رو راست و چپ ببره چون تعداد ستون و سطرهام زياده .
ممنونننننننننننننن afro
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 02, 2008 1:25 am

LATEST NEWS :
خوب من تونستم با خود netbeans ديتا بيس درست كنم و فيلد هاشم پر كردم حالا چجوري بايد وصلش كنم به برنامه كه بتونه با توجه به انتخاب گزينه در choicegroup موارد لازم رو select و در table نمايش بده ؟ و چجوري index گزينه انتخاب شده رو به ديتا بيس بفرستم ؟
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 02, 2008 4:45 am

دوست عزیز مراحل کار خودتون رو مختصر شرح بدید و بگید که چطور دیتا بیس درست کردید که دوستانی بعد از این به تاپیک مراجعه می کنند خود به خود راهنمایی بشوند ممنونم
در ضمن شاره به Select کرده بودید. باید بگم که در J2me امکان پذیر نیست هر چند تا به حال تحقیقاتی شده ولی فعلا امکان پذیر نیست.دیتا بیس روی جاوا گوشی محدود است.برای اطلاعات بیشتر توضیحات بیشتری بدهید. Smile
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 02, 2008 4:59 am

راستش توي training خود سايتش آموزش داده بود . از منوي tools گزينه Java DB database رو انتخاب ميكنيد و مراحل نام وآدرس رو انجام ميديد و پس از دكمه finish دوباره در همون tools روي Java DB database كليك كرده و Start Server رو انتخاب ميكنيد .
حالا در سمت چپ صفه در بخش services رو database كليك كرده و از منوي ايجاد شده table رو انتخاب كرده و با right click روي اون ميتونيد table رو بسازيد كه پس از ساختن table ميتونيد فيلدها و query و دستورات رو در جاي منسب خودش كه حتما متوجه خواهيد شد ايجاد كنيد .
ممنون
من همين كار هارو كردم و با نوشتن يه سري دستورت تونستم فيلدها رو هم پر كننم ولي نميدنم چجوري بايد با توجه به انتخاب يكي از گزينه ها در choicegroup يه سري فيلدها رو انتخاب كنم ( با توجه به فرمايش شما كه فرموديد نميشه select كرد ) و اينكه چجوري فيلد هاي مورد نظر رو در يك table item نمايش بدم .
راستي نفرموديد كه item اي مثل Grid توي VB هست كه بشه اينجا ازش استفاده كرد ؟
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 02, 2008 5:04 am

حدس می زدم از java DB استفاده کرده باشید Very Happy
خب توضیحی که باید بدم اینه که javab DB در CLDC (گوشی های موبایل فعلی) پشتیبانی نمی شود و فقط در CDC ها قابل استفاده است.برای دیتا بیس روی CLDC باید از RMS استفاده کنید یا API های بر پایه RMS
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 02, 2008 5:10 am

ميشه در مورد cldc و cdc بيشتر توضيح بدين و بفرماييد دقيقا بايد چيكار كنم .
ممنون
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 02, 2008 1:49 pm

romeo_1593 نوشته است:
ميشه در مورد cldc و cdc بيشتر توضيح بدين و بفرماييد دقيقا بايد چيكار كنم .
ممنون

سلام.
هر ماشین مجازی جاوا می تونه بایت کدهایی رو بخونه و اجرا کنه ولی خوب برای هر دستگاه باید یک سری محدودیت و استاندارد برای دستورات قابل اجرا باشه که به تبع اون یک سری الزامات سخت افزاری هم به همرا می یاره.مثلا cldc یک استاندار که توی موبایل ها رعایت شده یک سری حداقل سخت افزار(مثل میزان حافظه و cpu) رو تعریف می کنه و یک سری هم بایت کدهای استاندارد که تمام دستگاه های این رده باید داشته باشن.
مثلا cldc 1.0 بایت کدهای اعمال اعشاری رو نداشت ولی در cldc 1.1 این بایت کدها اضافه شدن و شما می تونید از اعمال اعشاری در کدتون استفاده کنید.(اون L که اضافه داره مخفف limit است)
حالاcdc مخفف connected device configuration هست اگه اشتباه نکنم ذاتا برای دستگاه های خفن تر مثل PDA ها استفاده می شن با قدرت سخت افزاری و بایت کدها بیشتر و نکته ی جالب اینکه بایت کدهای رده های پایین تر تو بالایی ها قابل اجرا هستند ولی برعکس نه(اگه گفتی چراrabbit)
خوب این لایبرری که برای تعریف DataBase استفاده کردین برای cdc هست.
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة يوليو 04, 2008 9:22 pm

با توجه به اين موضوع چه راه حلي رو معرفي مي كنيد ؟
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت يوليو 05, 2008 12:06 am

romeo_1593 نوشته است:
با توجه به اين موضوع چه راه حلي رو معرفي مي كنيد ؟
اگر DataBase شما کوچیکه که از توابع RecordStore استفاده کنید که به شما امکان ذخیره و بازیابی یک آرایه رو می ده و اگر پیچیده است و با JDBC کار کردین لایبرری هایی هست که رو موبایل این امکان رو به شما می ده:
1-OpenBaseMovil
2-PerstLite
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت يوليو 05, 2008 4:21 am

يه شوال كاملا نامربوط !!!
من ميخوام بعد از يه CHOICEGROUP به توجه به ايندكس انتخاب شده يه سري فرم نمايش بده يعني به ازاي هر ايندكس فرم مربوط به خودش رو . حالا IF مربوطه رو نوشتم اما دستور داخل IF چي بايد باشه تا فرم مربوطه رو نمايش بده ؟
وديگه اينكه دستور ايجاد يه متغير PUBLIC و PRIVATE چيه ؟
آقا هامون يك دنيا ممنون
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت يوليو 05, 2008 11:30 am

romeo_1593 نوشته است:
يه شوال كاملا نامربوط !!!
من ميخوام بعد از يه CHOICEGROUP به توجه به ايندكس انتخاب شده يه سري فرم نمايش بده يعني به ازاي هر ايندكس فرم مربوط به خودش رو . حالا IF مربوطه رو نوشتم اما دستور داخل IF چي بايد باشه تا فرم مربوطه رو نمايش بده ؟
وديگه اينكه دستور ايجاد يه متغير PUBLIC و PRIVATE چيه ؟
آقا هامون يك دنيا ممنون

سلام لطفا من رو برای پاسخ به سوال انتخاب نکنید چون اینجوری اگرم بلد نباشم تو رودروایستی چرت و پرت جواب می دم! و دیگرانم برای پاسخ به سوالات علاقمند نمی شن. من اگر بتونم کمکتون کنم حتما پاسخ رو در اولین فرصت می ذارم،
1-یعنی بر اساس هر ایندکس که انتخاب می کنی بلافاصله تغییری در فرم ایجاد بشه و برای این کار اول باید تغییر در آیتم رو تشخیص بدی که 00110(که حسابی کم پیدا شده) زحمت کشیده سورس کدش رو نوشته که در
https://j2me.forumfa.net/forum-f1/topic-t113.htm
موجوده و تغییر item ها ازجمله ChoiceGroup رو تشخیص می ده و string یک ticker رو ست می کنه شما می تونی از اون سورس استفاده کنی و با کمی تغییر برای استفاده ی خودت آمادش کنی.
2-خب یک متغییر رو که public تعریف می کنی می تونی از کلاس های دیگه بهش دسترسی داشته باشی ولی وقتی متغییر رو private تعریف می کنید فقط در همون کلاسی که تعریفش کردید می تونید ازش استفاده کنید.

موفق باشی.
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت يوليو 05, 2008 9:23 pm

هامون جان من ميتونم تغيير رو در ايندكس پيدا كنم و مشكلي در اين مورد ندارم از طريق GETSELECTEDINDEX اين كار رو كردم ولي مشكلم اينه كه به ازاي هر ايندكس يه فرم خاص بايد نمايش داده بشه و من نميدونم از طريق چه دشتوري ميتونم اون فرم مربوطه رو فراخواني كنم كه اون فرم رو نمايش بده . و براي ايندكس بعدي فرم ديگري رو ؟
در مورد تعريف متغير هم منظورم دقيقا دستور دقيق PUBLIC يا Private بود كه برام بنويسيد لطفا .
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد يوليو 06, 2008 3:08 am

romeo_1593 نوشته است:
هامون جان من ميتونم تغيير رو در ايندكس پيدا كنم و مشكلي در اين مورد ندارم از طريق GETSELECTEDINDEX اين كار رو كردم ولي مشكلم اينه كه به ازاي هر ايندكس يه فرم خاص بايد نمايش داده بشه و من نميدونم از طريق چه دشتوري ميتونم اون فرم مربوطه رو فراخواني كنم كه اون فرم رو نمايش بده . و براي ايندكس بعدي فرم ديگري رو ؟
در مورد تعريف متغير هم منظورم دقيقا دستور دقيق PUBLIC يا Private بود كه برام بنويسيد لطفا .

بعد از اینکه چند تا فرم به ازای هر ایندکس ساختید کافیه فرم مربوط به هر ایندکس رو داخل setCurrent قرار بدید تا همون فرمی که می خواهید نمایش داده بشه مثل :
كد:

display.setCurrent(form4);

توضیح Privatr public هم که امیر خان داد مثال
كد:

private String reshte;
public String reshte2;
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد يوليو 06, 2008 3:22 am

romeo_1593 نوشته است:

شما فکر کن تمام فرم هایی که لازم داری رو ساختی ولی حالا باید متوجه بشی که دقیقا کی selectedIndex تغییر کرده نه اینکه الان چنده چون شما که نمی دونی کی تغییر کرده که مقدار selectedIndex رو چک کنی و بر اساسش فرم رو تغییر بدی. این متدی که تو اون پست معرفی شده هر زمانی که ChoiceGroup تغییری می کنه تابع notifyItemChange(اسم تابع رو دقیقا یادم نیست) رو صدا می کنه و توی اون شما با استفاده از همون تابع getSelectedIndex می بینی کدوم فرم رو باید بسازی(شاید ادامه حرفام جواب سوالاتتون باشه!)
بعد براساس index و یک switch case فرم مخصوص اون ایندکس رو بساز و choiceGroup رو هم سرش قرار بده. و بعد فرمت رو با استفاده از
display.setCurrent(myForm)
نمایش بده که مقدار display از نوع Display و قبلا در کلاس MIDlet خودتون اینجوری داریش
Display display = Display.getDisplay(this);

سوالات افراد تازه کار
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 2 از 4رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-