هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

سوالات افراد تازه کار

+3
Admin
haamoon
00110
7 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
نويسندهپيام
romeo_1593

تعداد پستها : 19
Registration date : 2008-06-30

سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Empty
پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالأحد يوليو 06, 2008 4:37 am

چرا ميشه فهميد كه كي SelectedIndex تغيير كرده من يه كليد گذاشتم و روال رو توي event اون كليد نوشتم كه اگر selectedindex برابر 1 بود اين فرم رو نمايش بده و اگر برابر صفر بود اون فرم رو الي آخر فقط مشكل اينجاست event مربوطه با نام public Command getOk فقط لحظاي كه فرم خودش ( فرمي كه كليد توش ساخته شده ) بالا مياد به منظور ايجاد كليد فراخواني ميشه و دستورات IF رو اجرا نميكنه لذا بايد دستورات IF در Event كليك اون دكمه نوشته بشن ولي من نميتونم روالي براي كليك پيدا كنم ، يعني اصلا نميتونم هيچ روالي جز همون روالي كه ويزارد ميسازه پيدا كنم .
هامون جان ، آقا من چجوري بايد از خجالتت در بيام با اين همه زحمت
شرمنده ها اينقدر اذيتت ميكنم .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالأحد يوليو 06, 2008 5:28 am

اگر داری دنبال روالی می گردی که وقتی دکمه عوض شد call بشه همونی که گفتم. و اگر نه حتما من سوالت رو خوب متوجه نشدم! اگر خواستی سورست رو بذار تا درستش کنم و دیگر هیچ...
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالإثنين يوليو 07, 2008 5:04 am

هامون عزيز بلاخره با راهنمايي هاتون تونستم درستش كنم و در اين خصوص هيچ مشكلي ندارم الان رفتم سراغ كارهاي گرافيكيش lol!
نخند بهو خوب سي مي كنم مثل قبل اذيتت نكنم !!!!!!!! afro
ميشه بگي چجوري ميشه توي فرمهاي فعلي رنگ و فونت Command ها رو عوض كرد يا اينكه بشه براشون background انداخت ؟مثلا اون قسمت پايين كه دكمه ها توشن كلش بشه سبز .....
راستي form ها قابليت نمايش انيميشن هم دارن و اگر دارن از چه نوع و با چه شرايطي بايد باشن .....
امكان right to left تو string ها هست ؟
.
.
.
ذيذي اذيتت نكردم !!! Suspect
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 08, 2008 12:26 am

سلام، می بینم انقدر خوشحالی اصلا دلم نمی یاد که بگم تقریبا هیچ کدوم از کارهایی که گفتی رو نمی شه انجام داد lol! اصولا مشکل بزرگی که کامپوننت های high level دارن اینه که گرافیکشون ثابت و برای هر گوشی هم یه جوره. ببین انقدر ما رو اذیت کردی سوال پرسیدی آخرش اینجوری شد! تازه استفاده از فونت فارسی تو گوشی ها sonny ericson هم درد سرهای خاص خودش رو داره که فعلا خیلی ناامیدت نمی کنم.
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالثلاثاء يوليو 08, 2008 2:33 am

scratch Sad Question
ممنون از همه راهنماييتون . خوب پس ظاهرا راهي نيست جز اينكه دست به دامن Canvas بشم .
يه چيزي : چجوري ميشه تو برنامه تو يه فرم يه فايل رو گذاشت كه اگر فرم باز شد بتونن اگر خواستن اون فايل رو با بلوتوث يا اينفرارد يا از طريق كابل بريزن رو كامپيوتر ؟
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالأحد يوليو 13, 2008 2:27 am

خوب دوستان (هامون عزيز) دوباره با كلي دردسر برگشتم .
سوال اول : براي اينكه تمامي اسامي فرمهام در وسط سطر بيفته بايد چي كار كنم ؟
سوال دوم : براي اينكه متن مورد نظرم در يك textfield وسط صفحه باشه بايد چي كار كنم .
( مشكل با توجه به ابعاد مختلف نمايشگرهاي گوشي ها بوجود مياد .)
سوال سوم :براي اينكه يه textfield يا ليبل لينك به اينترنت بشه كه اگر كليك كردن بره سراغ كانكت شدن اتوماتيك به اينترنت و باز كردن آدرس مورد نظر در اينترنت با web browser گوشي بايد چي كار كنم ؟
س.ال چهارم : باي اينكه يه فايل رو در برنامه بگونجونم كه از طريق گوشي بتونن اون رو با بلوتوث يا اينفرارد ارسال كنن بايد چيكار كنم ؟
romeo_1593

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالأحد يوليو 13, 2008 4:11 am

راستي يادم رفت بگم مهمترينشون فعلا برام اون قضيه نمايش در وسط صفحه هست ....جريان بلوتوث و اينفرارد و كانكت شدن به اينترنت فعلا خيلي مهم نيست
ممنوووووووووووووووووووووووووووووووونننننننننننننننننن afro
00110

تعداد پستها : 123
Registration date : 2008-05-03

پستعنوان: !!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 23, 2008 7:19 am

سلام من اومدم سرم شلوغ شده بود Sad اقا فاصله بین اموزشها و برنامه هایی که تو وبلاگ میزارید خداییش خیلی زیاده ... حامد جان یه قولهایی داده بودی پس چی شد ؟؟؟

romeo_1593 نوشته است:
راستي يادم رفت بگم مهمترينشون فعلا برام اون قضيه نمايش در وسط صفحه هست ....جريان بلوتوث و اينفرارد و كانكت شدن به اينترنت فعلا خيلي مهم نيست
ممنوووووووووووووووووووووووووووووووونننننننننننننننننن afro

ببین عزیز شما میتونید با این روش این کارو بکنی ... Wink
كد:
ITEM.setLayout(ITEM.LAYOUT_CENTER);
به جای ITEM شما بزن TextField

من چند تا سوال داشتم :
1) چطور میشه سورس رابط ها رو دید ؟؟؟
2) درباره خطا ها و پرتاب اونا میشه یکم توضیح بدید ؟؟؟ مثلا این :
كد:
Throw new RuntimeException("RT");
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالأربعاء يوليو 23, 2008 11:46 am

سلام منظورت رو از رابط نفهمیدم.
ولی در مورد پرتاپ خطا! ببین فرض کن یه کد داری و یه تیکه ش ممکن مشکلی در اجراش به وجود بیاد مثلا:
تقسیم بر صفر
کار I/O و آماده نبودن دستگاه I/O
نبودن حافظه
و و و وو..

خوب اون تیکه از کد رو در یک بلاک try قرار بده و بعد از اون بلاک catch رو بذار حالا تو بلاک try هر اشکالی پیش اومد بر حسب اون یه exception پرتاب کن و در بلاک catch روتین مربوط به اون رو بنویس.
try
{}
catch(Exception e)
{}

خوب exception ها هم کلاس هست مشتق شده از Exception هستند همه ی موارد ارث بری و casting به پدر هم درشون صادقه.

در ضمن اگر catch رو نذاری این exception رو باید در بیرون تابع جایی که ازش استفاده catch کنی یا حالا در تابع بعدی و و و وو! یعنی انقدر می ره بالا تا یه جایی catch بشه.
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 24, 2008 6:05 am

ما هم مثلا خواستیم فارسی رو پاس بداریم Laughing بابا نمیشه دیگه منظورم Interface هست ...

در مورد سوال دوم هم بگم که این ساختار رو میدونم ولی ایا میشه که همه خطا ها رو به این شیوه کنترل کرد ؟؟؟ یعنی وقتی قراره یک مشکل IO پیش بیاد با زمانی که ممکنه تقسیم بر صفر بشه همین کد رو مینویسیم ؟؟؟

نگفتین این به چه دردی میخوره ؟؟؟
كد:
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 24, 2008 9:36 am

00110 نوشته است:
ما هم مثلا خواستیم فارسی رو پاس بداریم Laughing بابا نمیشه دیگه منظورم Interface هست ...

در مورد سوال دوم هم بگم که این ساختار رو میدونم ولی ایا میشه که همه خطا ها رو به این شیوه کنترل کرد ؟؟؟ یعنی وقتی قراره یک مشکل IO پیش بیاد با زمانی که ممکنه تقسیم بر صفر بشه همین کد رو مینویسیم ؟؟؟

كد:
سلام، شما هم لطفا تو تاپیک های مجزا سوالاتت رو بپرس آخه این سوالات کجاش تازه کاریه؟
خوب شما برای اشکال های مختلف exception های مختلف پرتاب می کنید دیگه.
و اینم بگم که خوب استفاده ش سادگی error handling هست مثلا تو C(کلا برنامه نویسی ماژولار) که این چیزها نبوده ولی خوب error ها رو یه جوری هندل می کردن دیگه. این هندل کردن error به روش objective هست (مثلا!)
نگفتم چی به چه دردی می خوره؟

در مورد Interface: از اون جایی به وجود اومدن که تو جاوا نمی شه یک کلاس رو از 2 کلاس مشتق کرد (شایدم یک کاربردش این باشه)، نمی دونم چرا این کار رو کردن ولی هرکاری کردن کلی فکر پشتشه. در هر صورت شما یک interface تعریف کن، می تونی توش بدنه توابع رو بنویسی و متغییرها رو همچنین. حالا کلاست رو می تونی ازش implements کنی و باید توابعی که توش گفتی رو implement کنی و حالا کلاس شما می تونه به اونم cast بشه. بازم توضیحاتم شخمی شد، ولی شما کاربردهاشو ببینی بهتر متوجه می شی جریان چیه.
مثلا Commandlistener یک interface هست که به displayable اطمینان می ده کلاسی که می خواد تابع CommandAction رو توش صدا کنه حتما چنین تابعی داره.
(ارث بری دیگه!)
شاید یه مثال بهتر کنه اوضاع رو:
http://rapidshare.com/files/124195391/CommandListener.rar
Mohsen.Asghari

تعداد پستها : 2
Registration date : 2008-07-24

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 24, 2008 12:43 pm

سلام
دوستان خسته نباشيد نياز به يه راهنمايي از افراد حرفه اي دارم
من محسن اصغري دانشجوي ترم دوم رشته ي مهندسي كامپيوتر (نرم افزار )هستم

نزديكه دو ماه ميشه كه ما تو دانشگاهمون انجمني راه انداختيم كه يكي از گروه هاي اين انجمن داره رو زبان جاوا كار ميكنه و من مسوليت اين گروه رو به عهده دارم

اگه ممكنه ميتونم در آينده سوالاتمو از شما بپرسم

و اينكه ما در انتخاب پروژه دچار مشكل شديم و نميدونيم كه چي بنويسيم البته قراره تو شاخه ي موبايل كار كنيم
آيا پروژمون ساده باشه تا سريع بهش دست پيدا كنيم يا اينكه بزرگ باشه تا براي دست يافتن بهش هر منبعي رو بخونيم

اگه ممكنه چندتا پروژه براي ما معرفي كنيد
و اينكه خودتون از كجا شروع كرديد و منابعتون چي بوده؟

اگه ميشه مارو راهنمايي كنيد تا ما راه اشتباه رو تكرار نكنيم از شما ممنونم بخاطر اينكه اين پست رو مطالعه كرديد
راستي بخاطر وبلاگتون از شما ممنونم
از طرف يه هموطن
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالجمعة يوليو 25, 2008 1:34 am

سلام، سوالاتتون رو که حتما جواب می دیم ولی لطفا توی تاپیک های مجزا بپرسید که ما جواب بدیم.
ببینید اگر جاوا بلدید با خوندن javadoc ها خیلی سریع می تونید کارتون رو شروع کنید. ولی اگر جاوا هم می خوایین در کنارش یاد بگیرید باید اول جاوا بخونید(مثلا think in java) چون اکثر کتاب های j2me فرض کردن شما جاوا بلد هستید.

برای پروژه های ممکن این لیست رو ببینید:
https://j2me.forumfa.net/forum-f3/topic-t136.htm
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 12:15 am

haamoon نوشته است:
00110 نوشته است:

كد:
سلام، شما هم لطفا تو تاپیک های مجزا سوالاتت رو بپرس آخه این سوالات کجاش تازه کاریه؟
و اینم بگم که خوب استفاده ش سادگی error handling هست مثلا تو C(کلا برنامه نویسی ماژولار) که این چیزها نبوده ولی خوب error ها رو یه جوری هندل می کردن دیگه. این هندل کردن error به روش objective هست (مثلا!)

در مورد Interface: از اون جایی به وجود اومدن که تو جاوا نمی شه یک کلاس رو از 2 کلاس مشتق کرد (شایدم یک کاربردش این باشه)، نمی دونم چرا این کار رو کردن ولی هرکاری کردن کلی فکر پشتشه. در هر صورت شما یک interface تعریف کن، می تونی توش بدنه توابع رو بنویسی و متغییرها رو همچنین. حالا کلاست رو می تونی ازش implements کنی و باید توابعی که توش گفتی رو implement کنی و حالا کلاس شما می تونه به اونم cast بشه. بازم توضیحاتم شخمی شد، ولی شما کاربردهاشو ببینی بهتر متوجه می شی جریان چیه.
مثلا Commandlistener یک interface هست که به displayable اطمینان می ده کلاسی که می خواد تابع CommandAction رو توش صدا کنه حتما چنین تابعی داره.
(ارث بری دیگه!)

یعنی من دیگه سوال نپرسم ؟؟؟ Sad

ممنون از راهنماییهاتون ولی من میخوام بدونم که چطور میشه سورس کد یه Interface رو دید ؟؟؟
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 6:20 am

00110 نوشته است:
haamoon نوشته است:
00110 نوشته است:

كد:

(ارث بری دیگه!)

یعنی من دیگه سوال نپرسم ؟؟؟ Sad

ممنون از راهنماییهاتون ولی من میخوام بدونم که چطور میشه سورس کد یه Interface رو دید ؟؟؟

سورس کدام اینترفیس ها رو میگید؟؟
در ضمن خواهش می کنم از rapid share استفاده نکنید.بعدا پاک می شه و فروم به مشکل برمیخوره
http://j2me.blogfa.com
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 6:55 am

Admin نوشته است:

سورس کدام اینترفیس ها رو میگید؟؟
اینترفیس خاصی مورد نظرم نیست ببین وقتی میخوای یه اینترفیس رو پیاده سازی کنی باید چند تا تابع رو حتما پیاده سازه کنی میخوام با دیدن سورس اینا رو پیدا کنم و از ساختار اون سر در بیارم نه وقتی که برنامه رو مینویسی و خطا میده که اینو هم تعریف کن ...؟؟؟

Admin نوشته است:

در ضمن خواهش می کنم از rapid share استفاده نکنید.بعدا پاک می شه و فروم به مشکل برمیخوره
من استفاده نکردم ... چرا منو این همه دعوا میکنید . Sad
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 10:24 am

سلام 00110 جان Interface اصلا سورس نداره، فقط بدنه توابع رو داره و وقتی شما ازش implements می کنی باید اون توابعی که توش گفته شده رو استفاده کنی همین! اون سورسی که بهت دادم یه Interface داشت به اسم CommandListener که دقیقا مثل CommandListener اصلی هست. ببینش تا بفهمی چه طوره.
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 11:17 am

به نظرم نشه سورس interface های تو لایبرری ها رو دید مگر این که decompile کنی. شما مگه از چه IDE استفاده می کنی؟ eclipse که خودش متدهای لازم رو اضافه می کنه.netbeans نمی کنه؟
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالسبت يوليو 26, 2008 11:25 pm

haamoon نوشته است:
به نظرم نشه سورس interface های تو لایبرری ها رو دید مگر این که decompile کنی. شما مگه از چه IDE استفاده می کنی؟ eclipse که خودش متدهای لازم رو اضافه می کنه.netbeans نمی کنه؟

ممنون نه netbeans اضافه نمیکنه فقط خطا میده که مثلا این متدها رو هم باید تعریف کنی.
فکر کنم باید بریم رو eclipse
Meys@m

Meys@m

تعداد پستها : 66
Registration date : 2008-07-29

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 7:12 am

سلام
من هر وقت برنامه هامو مینویسم ، اونا به صورت جداگونه در میان ، یعنی وقتی برنامه رو اجرا میکنم ، گوشی اونو برنامه نمیشناسه (به شکل توجه کنید ، آیکون جاوا نداره) ، و وقتی روی هر گزینه کلیک می کنم گوشین اونو به صورت یه برنامه جداگونه باز میکنه ، چیکار کنم؟
---------
برنامه اصلی :
سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Gnlmxg78r4cezhwtwb_thumb

---------
اتخاب گزینه در منو برنامه :
سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 6of2nassgegccxld4x5_thumb

==================
همون طور که معلومه من تازه برنامه نویسی جاوا رو شروع کردم ، این یعنی هیچی حالیم نیست و از سوالامم معلومه ، پس ممنون میشم که دستم رو بگیرین و کمکم کنید. cheers bounce
http://anarnet.mihanblog.ir
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 8:24 am

شما می توانید برای هر برنامه ای که می نویسید یک آیکون انتخاب نمایید.در انجمن بگردید پیدا می کنید
haamoon

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 10:23 am

Meys@m نوشته است:
سلام
من هر وقت برنامه هامو مینویسم ، اونا به صورت جداگونه در میان ، یعنی وقتی برنامه رو اجرا میکنم ، گوشی اونو برنامه نمیشناسه (به شکل توجه کنید ، آیکون جاوا نداره) ، و وقتی روی هر گزینه کلیک می کنم گوشین اونو به صورت یه برنامه جداگونه باز میکنه ، چیکار کنم؟
---------
برنامه اصلی :
سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Gnlmxg78r4cezhwtwb_thumb

---------
اتخاب گزینه در منو برنامه :
سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 6of2nassgegccxld4x5_thumb

==================
همون طور که معلومه من تازه برنامه نویسی جاوا رو شروع کردم ، این یعنی هیچی حالیم نیست و از سوالامم معلومه ، پس ممنون میشم که دستم رو بگیرین و کمکم کنید. cheers bounce

فکر کنم علتش اینه که شما تمام کلاس هایی که استفاده می کنی از MIDlet مشتق کردی(؟) برنامه ی شما فقط باید یک کلاس داشته باشه که از MIDlet مشتق شده باشه.
البته اگر سوالتون رو درست فهمیده باشم.
00110

پستعنوان: !!!   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 10:49 am

اگه میشه در مورد Static به من توضیح بدید متغبر یا متد یا هر چیزی که با این تعریف میشه چطوریه ایا این همون Static تو c هست ؟؟؟ من نمی فهمم ...
Meys@m

Meys@m

تعداد پستها : 66
Registration date : 2008-07-29

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 12:25 pm

نقل قول :

فکر کنم علتش اینه که شما تمام کلاس هایی که استفاده می کنی از MIDlet مشتق کردی(؟) برنامه ی شما فقط باید یک کلاس داشته باشه که از MIDlet مشتق شده باشه.

بله ، من برا هر بخش یه MIDlet میسازم .
یعنی برای داشتن منویی شبیه به زیر باید کدنویسی در یک MIDlet کنم ، درسته؟
سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Gnlmxg78r4cezhwtwb
یا علی!
http://anarnet.mihanblog.ir
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: سوالات افراد تازه کار   سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Icon_minitimeالخميس يوليو 31, 2008 12:45 pm

Meys@m نوشته است:
نقل قول :

بله ، من برا هر بخش یه MIDlet میسازم .
یعنی برای داشتن منویی شبیه به زیر باید کدنویسی در یک MIDlet کنم ، درسته؟
سوالات افراد تازه کار - صفحة 3 Gnlmxg78r4cezhwtwb
یا علی!

بله همه در یکی باشند

سوالات افراد تازه کار
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 3 از 4رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-