هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود

فونت فارسي

+5
crystal_20052
HAMED
rasty
Admin
reza
9 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية
نويسندهپيام
HAMED

تعداد پستها : 15
Registration date : 2007-08-29

فونت فارسي - صفحة 2 Empty
پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة نوفمبر 16, 2007 10:52 pm

سلام
رضا جواب گرفتی از این برنامه؟
مشکل فارسی نوسیت حل شده در کل؟
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
reza

تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-09-16

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 19, 2007 1:33 am

سلام
صبح بخير!
بد نيست يك نگاهي به سئوالي كه پرسيده بودم بكنيد.
مرد مومن من گفته بودم كه با فونت فارسي در canvans با استفاده از drawString مشكل دارم همان موقع هم روي form مي تونستم فارسي بنويسم. البته تقصيري نداريد چون 2 ماهي است كه از شروع اين بحث ميگذره و طبيعي كه صورت مسلئه رو يادتون بره Very Happy
مشكل form اينه كه نمي‌تونيد رنگ و سايز و كلا فرمت فونت را تغيير بدهيد حداقل من كه نتونستم براي همين هم رفتم سراغ canvans آنجا مي شود فرمت متن را تغييرداد ولي مشكلش اينه كه فونت فارسي روي گوشياي سوني بهم ميريزيه! (جالبيشه اينه كه روي نوكيا درست كار ميكند!!!)
ظاهرا با كمك polish مي‌شود اينكار را كرد براي همين هم فايل و كتابش را براتون فرستادم كه بازهم خبري نشد كه چه كار كرديد!
حالا شما با هر روشي بتوني توي j2me يك متن فارسي با امكان تغيير فرمت فونت (نوع، سايز، رنگ، استايل و...) انجام بدهي كه توي گوشي‌هاي سوني كار بكند مشكل را حل كرده ايد.
راستي از برنامه هايي كه قرار بود برايم بفرستيد چه خبر ؟ الان يك ماه است كه يك هفته نشده confused حقيقتش من روي اونها حساب كرده بودم چند بار هم ميل دادم ولي هيچ خبري نشد كه نشد!
HAMED

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 19, 2007 1:44 am

reza نوشته است:

راستي از برنامه هايي كه قرار بود برايم بفرستيد چه خبر ؟ الان يك ماه است كه يك هفته نشده confused حقيقتش من روي اونها حساب كرده بودم چند بار هم ميل دادم ولي هيچ خبري نشد كه نشد!
سلام دوست من
من رو با ادمین اشتباه گرفتید.
به هر حال ببخشید از اینکه سوالتون رو درست متوجه نشدم!
موفق باشید.
reza

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 19, 2007 2:00 am

سلام
ببشخيد كه شما را اشتباه گرفتم چون Admin هم آقا حامد هستند! Embarassed
بعدم پستاي شما بيشتر از Admin شده روي اين حساب بود كه.... بازهم بخشيد Smile
حالا شما مي‌تونيد مشكل منو حل كنيد ؟
فكر ميكنم با polsh me بشود اين كار را كرد ولي متاسفانه من هركاري كردم نتوانستم polsh me را نصب كنم
نمي دانم شما باهاش كار كرده ايد يا خير؟
من لينكش را مي گذارم اگر توانستيد امتحان كنيد:
http://www.mediafire.com/?3tyktzeyzvj
http://www.mediafire.com/?3wpmwegzlqr
اگر بتوانيد كمك كنيد لطف بزرگي به من كرده ايد
مرسي
HAMED

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 19, 2007 6:27 am

reza نوشته است:
سلام
ببشخيد كه شما را اشتباه گرفتم چون Admin هم آقا حامد هستند! Embarassed
بعدم پستاي شما بيشتر از Admin شده روي اين حساب بود كه.... بازهم بخشيد Smile
حالا شما مي‌تونيد مشكل منو حل كنيد ؟
فكر ميكنم با polsh me بشود اين كار را كرد ولي متاسفانه من هركاري كردم نتوانستم polsh me را نصب كنم
نمي دانم شما باهاش كار كرده ايد يا خير؟
من لينكش را مي گذارم اگر توانستيد امتحان كنيد:
http://www.mediafire.com/?3tyktzeyzvj
http://www.mediafire.com/?3wpmwegzlqr
اگر بتوانيد كمك كنيد لطف بزرگي به من كرده ايد
مرسي
سلام
برای نصب j2me polish باید Java Runtime Environment رو نصب کنید
که در مجموعه های king و assistant پیدا میشه که بعد نصب شما روی فایل جاری که دانلود کردید راست کلیک و open with و java2edition.... رو انتخاب کنبد که مراحل نصب نشون داده میشه و در اخر هم میتونید به داکیومنت ها
و ابزارها و .... دسترسی پیدا میکنید.یکی از این ابزارها هم فونت ادیتور هست که مطمئنا
فونت برنامه شازده کوچورو هم با اون درست کردن.
در ضمن مثل اینکه فایلهاتون پریدن!
موفق باشید.
reza

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 19, 2007 9:21 am

سلام خدا را شكر كه بالاخره يكي پيداشد كه با polish كار كرده باشد
آقا حامد گل مي‌توني توضيح بيشتري بدهيد حقيقتش من تازه كارم و خيلي متوجه نشدم كه چكار بايد بكنم
يعني اول بايد Java Runtime Environment را نصب كنم بعد polish را
من JDK را نصب كردم آيا بايد بازهم JER را نصب كنم؟ چه ورژني؟
موقعي كه مي خوام polish نصب كنم يك سري برنامه هاي ديگر را از من مي‌خواهد درسته ؟
وقتي ادرس انها را مي دهم نصب مي‌شود ولي نمي دانم كه از كجا و چطوري بايد به polish درسترسي پيدا كنم؟
آيا polish يك چيزي شبيه plugin هست كه بايد از توي برنامه هاي دگيه استفاده بشود؟
ببخشيد كه اين همه سئوال شد. Embarassed
اگر بخواهم نصب قدم به قدمش را براي بگيد خيلي بي ادبي نكردم؟
اگر اين كار را برايم بكنيد خيلي خيلي محمبت كرد ايد Very Happy
با سپاس فراوان رضا
HAMED

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء نوفمبر 20, 2007 10:58 pm

reza نوشته است:
سلام خدا را شكر كه بالاخره يكي پيداشد كه با polish كار كرده باشد
آقا حامد گل مي‌توني توضيح بيشتري بدهيد حقيقتش من تازه كارم و خيلي متوجه نشدم كه چكار بايد بكنم
يعني اول بايد Java Runtime Environment را نصب كنم بعد polish را
من JDK را نصب كردم آيا بايد بازهم JER را نصب كنم؟ چه ورژني؟
موقعي كه مي خوام polish نصب كنم يك سري برنامه هاي ديگر را از من مي‌خواهد درسته ؟
وقتي ادرس انها را مي دهم نصب مي‌شود ولي نمي دانم كه از كجا و چطوري بايد به polish درسترسي پيدا كنم؟
آيا polish يك چيزي شبيه plugin هست كه بايد از توي برنامه هاي دگيه استفاده بشود؟
ببخشيد كه اين همه سئوال شد. Embarassed
اگر بخواهم نصب قدم به قدمش را براي بگيد خيلي بي ادبي نكردم؟
اگر اين كار را برايم بكنيد خيلي خيلي محمبت كرد ايد Very Happy
با سپاس فراوان رضا
سلام دوست عزیز
تمام جزئیات رو میتونید در این این کتاب پیدا کنید:
http://www.jazar.info/index.php?p=1590595033&Search=%C2%A0%C2%A0Search%C2%A0%C2%A0
بنده هم تجربه ای در این زمینه(j2mepolish) ندارم .
با تشکر
HAMED

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس نوفمبر 22, 2007 5:10 am

سلام
Drowstring در کلاس canvas برای زبانهای غیر انگلیش در گوشی های اریکسون
مورد داره! ما با یه باگ طرفیم!
http://developer.sonyericsson.com/thread.jspa?=&start=0&threadID=15554
ولی در گوشی های نوکیا به درستی اجرا میشه.می تونید برنامه زیر رو امتحان کنید:
http://www.4shared.com/file/30032969/128b1360/drawString.html

تنها گزینه j2mepolish هست.
در ضمن j2me polish برای netbeans و چندتای دیگه بصورت plug in هست و برای کار و کامپایل در ادیتور سرو کارمون با ant هست که فعلا برای من مجهوله.
البته در هر صورت باید این ant رو نصب کنیم.
منتظر اخرین وقایع از j2me polish دز تاپیک خودش باشید.
فعلا!
reza

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس نوفمبر 22, 2007 6:15 am

سلام
از محبتتون سپاسگزارم Very Happy
crystal_20052

تعداد پستها : 11
Registration date : 2007-11-20

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس نوفمبر 22, 2007 3:14 pm

Question چطور می تونم منوهای برناممونو فارسی بنویسیم؟
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس نوفمبر 22, 2007 11:26 pm

اگر صفحات قبل نگاه می کردید متوجه می شدید.
http://j2me.blogfa.com
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 13, 2008 8:46 am

سلام.تجربه ی من رو بخونید!

اول به یونی کد موبایل ها اصلا اعتماد نکنین. بنابراین هترین کار استفاده از BitmapFont هست. یعنی شما عکس همه ی کارکترها رو دارین و هر جا به یه کارکتر نیاز دارین. عکسشو چاپ می کنین.

من قبلا این کار رو کردم و یه library نوشتم ولی یه کم شخمی شد! اول از FontBuilder استفاده کنین یک فونت بهش می دیدین و اون براتون یه عکس می سازه که همهی کارکتر ها کنار هم اند. و مختصات هر کارکتر هم داده . بعد اینا رو تو جر فایل بذارید و ازش استفاده کنین. البته همین کاره که دهنتون رو ...... می کنه.

راه حل بعد دزدی است که هممون خوب بلدین اولین انتخاب یه برنامه ی openSource بنام mobidict که ایرانی است و در persianmobidict.sourceforge.net گیر میاد برید تو دانلودش و source رو بگیرید. چیز خوبی و لی فاصله ی بین کرکتر ها رو یکی می گیره.

و راه حل دیگه استفاده از j2mepolish که با یه برنامه که خودش داره فونت رو تبدیل به bitmapFont
می کنه و تو برنامه بازش می کنین و حالش رو می برید. حتی می تونید تو LIST ,Form ,TextBox ازش استفاده کنین.

از دست من کار بیشتری بر نمیاد همینا هم تایپ کردم دستم کبود شد. ولی می تونم library خودم رو آپ کنم . چاکر همتون بای.
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 13, 2008 12:25 pm

بسیار خوب.به نظر من bitmap font در polish راه خوبی هست که متاسفانه مشکل بار حافظه را دارد.ااز API شما هم اسقبال می کنیم.با تشکر.انشاالله در ادامه bitmapfont را در همین تاپیک خواهیم داشت.دوستان اگر راههای دیگری هم مد نظرشان است بفرمایند.باز هم متشکرم
haamoon

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس فبراير 14, 2008 11:35 am

bitMapFont بار حافظه داره ولی اصلا با بار حافظه ی تبدیل تمام نوشته ها به عکس قابل مقایسه نیست. شاید کلا 30KB اضافه کنه و قابلیت سرچ رو هم که داره.
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالسبت فبراير 16, 2008 1:41 am

فرق bitmapfont با تبدیل همه نوشته ها به عکس چیه؟
تبدیل به عکس منظورت اینه که به جای تکست بیایم از عکس استفاده کنیم؟
haamoon

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد فبراير 17, 2008 3:18 am

تو bitmapFont به جاي عكس كل متن عكس هر كاركتر رو داريم. يعني عكس هر كاركتر رو يك بار. و تو ديتابيس به جاي متن شماره ي كاركتر هاي توي متن رو به ترتيب ذخيره مي كنيم كه همون string مون رو تشكيل مي ده . براي مثال من ان رو از persianmobiDic اوردم كه ببينين.

http://rapidshare.com/files/92556927/BitMapFont.rar.html

يه MIDlet بسازين و توش يهnew BitMapFont كنيد و عكس font رو بهش پاس بدين حالا با تابع drawChar شماره ي كاركتر رو بدين تا چاپ كنه. البته بايد تو canvas اين كار رو بكنيد و g رو هم پاشس بدين.
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد فبراير 17, 2008 3:46 am

haamoon نوشته است:
تو bitmapFont به جاي عكس كل متن عكس هر كاركتر رو داريم. ن.

بله درست است فقط می خواستم فرق بین عکس کامل و bitmapfont را مشخص کنید
من می روم و روی bitmapfont در Polish کار می کنم.خوشحال میشم از تجربه شما استفاده کنم.راستی روی اعراب گذاری نظری ندارید.مثل برنامه قرآن کریم از شرکت پارس آسان افزار؟
haamoon

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد فبراير 17, 2008 9:53 am

polish دو تا کلاس داره به اسم BitMapFont و BitMapFontVeiwer و یک فایل .bmf که با برنامه ی خودش که تو فولدر bin هست می سازین. این برنامه تو ورژن قدیمی مشکل داشت و باید یه کم انگولک می شد تا کار کنه ولی چند روزی که ورژن 2 فول اومده و کامل. BitMapFont یه کلاسه که تو constructor اسم فایلی که ساختید رو بهش می دین . فایل هم چیز پیچیده ای نیست یونی کد تمام کارکتر هایی که استفاده کردین و عکس کارکترها و مکان هر کدوم. برای اینکه بتونید ازش استفاده کنید باید یک veiwer ازش بگیرید bitmapfont.getVeiwer(String st); بعد با تابع bitmapfontveiwer.drawString که چند تا پارامتر می گره و اون رو چاپ می کنه. امیدوارم اینا بدرد بخوره . راستی ادمین غیر از منو شما کسی اینجا نیست؟

ز
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد فبراير 17, 2008 10:33 am

دستت درد نکنه.امتحان می کنم جواب میدم.
راستش اینجا یه چند وقتی تعطیل بود اینه مشتریاش پراکنده شدن.یه چند هفته ای طول می کشه تا جمعشون کنم.
mohsen33

تعداد پستها : 2
Registration date : 2008-04-13

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء أبريل 22, 2008 1:08 pm

age dar moered e fonte farsi be man komak konin
mohsen33

تعداد پستها : 2
Registration date : 2008-04-13

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء أبريل 22, 2008 1:10 pm

age dar moered e fonte farsi be man komak konin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء أبريل 23, 2008 2:18 am

مشکلت رو دقیق تر بگو
haamoon

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة مايو 16, 2008 10:10 am

بالاخره لایبرری برای کار با bitmap font رو کامل شد .می تونید از اینجا دانلود کنید:
https://j2me.forumfa.net/forum-f6/topic-t98.htm
کمک

تعداد پستها : 36
Registration date : 2008-06-08

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد يونيو 08, 2008 2:59 am

با سلام و تشکر از سورس ارسالی من مشکلی دارم و آن هم این است که موقعی که در netbeans این سورس را اجرا می کنم پیغام زیر را می دهد:
at canvas.FontCanvas.<init>(FontCanvas.java:42)
at midlet.bitMapMIDlet.startApp(bitMapMIDlet.java:30)
at javax.microedition.midlet.MIDletProxy.startApp(MIDletProxy.java:4
پس از debug متوچه شدم تابع font.getViewer(PRINT_ME) مقدار Null برمی گرداند.علت چیست؟ در ضمن ون در windows کار می کنم آیاباعث بوچودآمدن مشکل است؟
باتشکر
haamoon

پستعنوان: رد: فونت فارسي   فونت فارسي - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد يونيو 08, 2008 11:43 pm

کمک نوشته است:
با سلام و تشکر از سورس ارسالی من مشکلی دارم و آن هم این است که موقعی که در netbeans این سورس را اجرا می کنم پیغام زیر را می دهد:
at canvas.FontCanvas.<init>(FontCanvas.java:42)
at midlet.bitMapMIDlet.startApp(bitMapMIDlet.java:30)
at javax.microedition.midlet.MIDletProxy.startApp(MIDletProxy.java:4
پس از debug متوچه شدم تابع font.getViewer(PRINT_ME) مقدار Null برمی گرداند.علت چیست؟ در ضمن ون در windows کار می کنم آیاباعث بوچودآمدن مشکل است؟
باتشکر

مشکل شما اینه که فایل فونت مورد نظر رو در فولدر res پروژه تون قرار ندادین.

فونت فارسي
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 2 از 3رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-